POSLEDNÍ GRANDSLAM

Kvitová, Plíšková a Záhlavová-Strýcová jsou ve 3. kole US Open

Kvitová
Zdroj: isifa.com

Tři české tenistky dnes napodobily Lucii Šafářovou a postoupily do 3. kola US Open. O osmifinále si v New Yorku zahrají wimbledonská vítězka Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Záhlavová-Strýcová.

Turnajová trojka Kvitová si zvládla duel 2. kola s krajankou Petrou Cetkovskou 6:4, 6:2. O překvapení se postarala Plíšková, která vyřadila osmou nasazenou Anu Ivanovičovou ze Srbska 7:5, 6:4, díky čemž je poprvé v kariéře na grandslamu ve 3. kole. Premiérové třetí kolo na US Open čeká na Záhlavovou-Strýcovou, která otočila zápas s Rumunkou Monicou Niculescuovou a vyhrála 4:6, 6:4 a 6:2.

Čtyřiadvacetiletá Kvitová mohla Cetkovskou, která se snažila favoritku trápit bekhendovými čopy, porazit rychle. V prvním setu už vedla 4:1 a měla dva brejkboly, ale nechala soupeřku srovnat na 4:4. Pak Kvitová získala pět her v řadě a zápas rozhodla. I podeváté letos vyhrála, když proti ní stála některá z Češek.

Plíšková se v utkání s Ivanovičovou opírala o dobrý servis, díky němuž je druhá v počtu es v této sezoně za světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA, a nebezpečný tvrdý forhend. Bývalé první hráčce světa Ivanovičové prorazila pětkrát v zápase podání a po osmdesáti minutách zápas při druhém mečbolu ukončila.

"Ona je skvělá hráčka a mám za sebou určitě nejlepší zápas letošního roku," řekla Karolína Plíšková v rozhovoru na kurtu. "Neměla jsem přesnou strategii, jen jsem se soustředila na sebe, na svůj tenis a snažila se to užít, což se mi povedlo."

Soupeřkou Karolíny Plíškové v boji o osmifinále bude devětadvacátá nasazená Casey Dellacquaová z Austrálie, kterou Češka v jediném vzájemném utkání loni porazila v Kuala Lumpuru, kde získala titul.

Osmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová navazuje na letošní Wimbledon, kde prohrála až ve čtvrtfinále s pozdější vítězkou Kvitovou. Na US Open v minulých letech vypadla šestkrát v 1. kole a jednou ve druhém. Třicátá nasazená Záhlavová-Strýcová může hrát ve 4. kole s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou, nebo s další Rumunkou Soranou Cirsteaovou.