Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2009 17:02

Kráska Kurnikovová ozdobí tenisový turnaj v Prostějově

Témata:

Bývalá ruská tenistka Anna Kurnikovová se představí v Prostějově při exhibici ve smíšené čtyřhře

Turnaj UniCredit Czech Open v Prostějově se uskuteční od 31. května do 6. června v Prostějově a někdejší deblová jednička se tam představí 5. června ve smíšené čtyřhře.

S krásnou Kurnikovovou by mohl hrát Jágr

Druhou ženskou účastnicí mixu bude ředitelka turnaje a bývalá fedcupová reprezentantka Petra Píchalová. Zatím ale nejsou jasní dva mužští aktéři, kteří se postaví po bok tenistek. Údajně se uvažuje, že by jedním z hráčů smíšené čtyřhry byl hokejista Jaromír Jágr.

Podívejte se, na co se můžou diváci těšit:Kurnikovová přiletí na Moravu, kde už hrála před 11 lety exhibiční turnaj na brněnském Výstavišti, na necelý den. Ve Slavkově po příletu zahájí golfový turnaj a večer předá charitativní šeky.

Turnaj získává na prestiži

Do turnaje mužů je přihlášeno 16 tenistů z první stovky světového žebříčku. Na divoké karty ještě pořadatelé chtějí na French Open ulovit další minimálně dvě světové tenisové špičky.

"Takový zájem z řad předních světových tenistů o náš turnaj nepamatuji. Kromě posledních dvou vítězů turnaje Argentinců Agustina Calleriho a Sergio Roitmana je přihlášen poprvé například Chorvat Ivan Ljubičič, který se v nedávném turnaji v Madridu probojoval do čtvrtfinále," uvedla na pondělní tiskové konferenci ředitelka turnaje Píchalová. Podle ní se zájem o prostějovský challenger zvýšil nejen kvalitou turnaje a zázemí, ale také změnou systému klasifikace ATP.

Z předních českých tenistů je zatím přihlášen pouze Minář

O turnaj sice zájem je, ale nikoli mezi nejvýše postavenými českými hráči. Z těch je zatím přihlášený pouze Ivo Minář. "Věřím, že v Paříži získáme dalšího našeho hráče, který neprojde přes první a druhé kolo," dodala Píchalová.

 

Anna Kurnikovová
Zdroj: oficiální zdroj Anna Kurnikovová

 

Z šesti divokých karet zůstanou dvě prostějovskému klubu, dvě vlastní Český tenisový svaz a zbývající dvě dostali slovenští tenisté výměnou za podobnou výhodu na turnaji v Bratislavě. Z případných dalších hvězd už prostějovští funkcionáři předběžně jednali s Rusem Igorem Andrejevem a také s Finem Jarkkem Nieminenem, který v Prostějově vyhrál před čtyřmi roky.

Součástí tenisového turnaje bude i spousta společenských akcí včetně VIP turnaje, v kterém se představí i bývalá tenisová hvězda Jiří Novák. Vrcholem společenských akcí bude golfový turnaj ve Slavkově, v kterém změří síly například atlet Roman Šebrle, přední hokejisté a také například Jiří Bartoška a Marek Eben.

tn.cz / ČTK