Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.1. 2012 13:34

HOROROVÁ MINELA: Kvitová se ale zlomit nenechala

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Petra Kvitová je na Australian Open už ve čtvrtfinále, ale v koncovce druhého setu přišla z její strany obrovská minela na síti, která ji rozhodila. Naštěstí se česká hráčka nenechala zlomit a sadu získala v tie-breaku.

Kvitová vedla 5:3 a při servisu Ivanovičové byl stav 40:30 pro Srbku. Kvitová se dostala na síť a Srbka v defenzivě poslala míč obloukem do výšky. Míček se snášel na kurt a česká tenistka na něj čekala, aby jej zatloukla do země. K velkému překvapení však přišel nápřah, máchnutí do vzduchu a míček skončil Kvitové pod nohama.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Slunce tam nebylo. Nevím, co se stalo. Zahrála jsem první smeč a zůstala stát na místě, ona to ale ještě vrátila a zřejmě jsem si myslela, že to lehce uhraju znovu. A najednou jsem míček cítila na břiše,“ řekla Kvitová serveru idnes.cz.
 

Kvitovou tato výměna rozhodila. Šla servírovat na vítězství v zápase, ale Ivanovičová ji čistou hrou brejkal a srovnala na 5:5. Vzápětí další čistou hrou šla do vedení 6:5 a pod tlakem byla česká hráčka. Kvitová ale těžkou situaci zvládla. Srovnala na 6:6 a ve zkrácené hře nad Srbkou už zase dominovala.
 

„Na tie-break už jsem si věřila, protože tie-breaky mám ráda a Ivanovičová mi navíc pomohla dvěma dvojchybami,“ uvedla. Kvitovou ve čtvrtfinále čeká Italka Erraniová.

jpz TN.cz