Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.7. 2012 18:07
VE HŘE JE HODNĚ

Ve finále Wimbledonu se střetne Williamsová s Radwaňskou

Témata:

Serena Williamsová si po roční pauze ve Wimbledonu opět zahraje o titul. V semifinále porazila Victorii Azarenkovou z Běloruska ve dvou setech 6:3 a 7:6. Ve finále se utká s Agniezskou Radwaňskou, která porazila Němku Angelique Kerberovou porazila 6:3 a 6:4. V případě vítězství Polka stane světovou jedničkou.

Čtyřnásobná wimbledonská šampionka Williamsová v semifinálovém zápase servírovala v podobné formě jako ve čtvrtfinále proti české obhájkyni titulu Petře Kvitové, když Azarenkové nasázela 24 es.
 

Běloruska kladla odpor Williamsové hlavně ve druhé sadě, kterou dotáhla až do tie-breaku. V něm si obě tenistky až do stavu 6:6 držely svůj servis. Ve 13. hře ale Azarenková o své podání přišla a Williamsová při mečbolu nezaváhala.
 

V úvodním čtvrtečním semifinále zaznamenala polská tenistka Agnieszka Radwaňská životního úspěchu, když se vítězstvím nad Němkou Angelique Kerberovou poprvé v kariéře probojovala na grandslamovém turnaji do finále dvouhry žen.
 

Ve hře nebude jenom wimbledonský titul. V případě vítězství může se může Radwaňská stát světovou jedničkou. V opačném případě pomůže Williamsová vystřídat Rusku Šarapovovou na tenisovém trůnu Azarenkové.
 

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká porazily ve čtvrtfinále wimbledonské čtyřhry druhý nasazený pár Italek Sara Erraniová, Roberta Vinciová ve dvou setech a postoupily do semifinále turnaje.
 

Hlaváčková s Hradeckou po loňském vítězství na Roland Garros a letošním semifinále na Australian Open dosáhly ve Wimbledonu postupem do semifinále svého maxima.
 

Nasazený pár číslo 2 Sara Erraniová a Roberta Vinciová byly letos ve finále Australian Open a před pár týdny vyhrály Roland Garros.
 

Česká juniorka Kateřina Siniaková spolu s Ruskou Olgou Dorošinovou postoupily do 2. kola čtyřhry juniorek, když zdolaly domácí pár Harriet Dartová, Pippa Hornová.
 

Wimbledon (Londýn, tráva, dotace 16 060 000 liber)
 

MUŽI
 

Čtyřhra - čtvrtfinále:
B. Bryan, M. Bryan (2-USA) - Lipsky, R. Ram (USA) 5:7, 6:3, 5:7, 6:4, 6:4, Lindstedt, Tecau (5-Švéd./Rum.) - Bracciali, Knowle (It./Rak.) 6:4, 6:2, 6:4, Melzer, Petzschner (10-Rak./Něm.) - Dodig, Melo (15-Chorv./Braz.) 7:5, 6:2, 3:6, 6:3.
 

ŽENY
Dvouhra - semifinále:
S. Williamsová (6-USA) - Azarenková (2-Běl.) 6:3, 7:6(6), A. Radwaňská (3-Pol.) - Kerberová (8-Něm.) 6:3, 6:4.
 

Čtyřhra - čtvrtfinále:
HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (6-ČR)
- Erraniová, Vinciová (2-It.) 6:3, 6:4.

JUNIOŘI
Čtyřhra juniorek - 1. kolo:
Dorošinová, SINIAKOVÁ (Rus./ČR) - Dartová, Hornová (Brit.) 6:3, 6:1.
Čtyřhra juniorek - 2. kolo:
Gavrilovová, Svitolinová (2-Rus./Ukr.) - Dorošinová, SINIAKOVÁ (Rus./ČR) 6:2, 7:6(6)

 

 

tn.cz / Mediafax