Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2011 15:39

Hernych je namyšlený bastard, stálo na Wikipedii o tenistovi

Témata:

Český tenista Jan Hernych si to kvůli odmínutí nominace pro Davis Cup pořádně slíznul na stránkách webové encyklopedie.

Wikipedia je otevřenou encyklopedií, což jinými slovy znamená, že její obsah mohou tvořit takřka všichni s přístupem na internet. Její otevřenost však s sebou přináší rizika, která souvisí se vznikem překlepů, nepřesností nebo tzv. vandalismu.
 

Na vlastní kůži poznal projev tohoto chování tenista Jan Hernych, který odmítl nominaci do daviscupového týmu, když měl nahradit nemocného Radka Štěpánka. Jako důvod uvedl 172. hráč světa špatnou komunikaci uvnitř družstva a příliš nízkou gáži za svou účast v Davis Cupu.
 

Podívejte se, co se přesně psalo o Janu Hernychovi na Wikipedii:

Hernychovo chování se zasádním způsobem dotklo jednoho z uživatelů internetu, který se neváhal podělit se svým názorem na tenistovo odmítnutí reprezentace s celým světem nebo alespoň Českou republikou.
 

Přečtěte si článek: Štěpánka nahradí jen Dlouhý, Hernych nominaci odmítl i kvůli penězům
 

"Je to namyšlený bastard, když je mu 10 000 dolarů málo," pustil se do Hernycha neznámý výtečník, který ve svém plamenném projevu pokračoval. "Takové věci se odsuzují nejen v ČR, ale i v jiných zemích," pokračoval, aby svou ostrou kritiku zakončil ještě rázněji. "Osobně navrhuji pískot, jakmile se toto prase ukáže na hracím poli v ČR nebo kdekoliv jinde," uzavřel.
 

Urážlivý text pochopitelně na Wikipedii příliš dlouho nezůstal.

 

Podívejte se, co se přesně psalo o Janu Hernychovi na Wikipedii [pdf]

TN.cz