Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2013 16:53
VIDEO vyhrál pro tátu

Rosol to dokázal! Splnil slib, který dal po náhlé smrti otce a pak se rozplakal

Lukáš Rosol
Zdroj: ČTK
Už při Davis Cupu se Lukáš Rosol prezentoval ve výborném světle. V Bukurešti to potvrdil.
Témata:

Před 14 dny zažíval tenista Lukáš Rosol obrovský smutek, když mu zemřel otec. Rosol pak řekl, že pro tátu vyhraje turnaj. Svůj slib splnil hodně brzy, když triumfoval na turnaji v Bukurešti. Bylo to jeho premiérové vítězství na okruhu ATP.

V polovině dubna potkala Lukáše Rosola tragická událost. Po mozkové mrtvici a infarktu mu zemřel v hodonínské nemocnici otec Emil.
 

Tehdy Rosol řekl, že hned následující turnaj vyhraje pro tátu. V Bukurešti bylo v každém zápase vidět jak moc chce, aby svému slibu dostál.
 

Porážel jednoho soupeře za druhým a rozhodně se nejednalo o nějaká béčka. Na jeho raketě skončili třeba hráči nejlepší světové dvacítky Ital Seppi nebo Francouz Simon.
 

Byla to snová jízda, která skončila suverénním vítězstvím ve finále. Sedmadvacetiletý daviscupový reprezentant porazil Španěla Guillerma Garcíu-Lópeze 6:3, 6:2 a ve světovém žebříčku se poprvé posune do čtvrté desítky.
 

"Není to vítězství jen pro mě. Ale není pro mě lehké to říct. Věnuju ho jedné osobě, která mi byla hodně blízká. Byl to člen mé rodiny..." řekl Rosol s trofejí v ruce, zlomil se mu hlas a rozplakal se. "Přivedl mě k tenisu, byl to můj otec, který zemřel před dvěma týdny. To je pro něj," dodal po chvíli.
 

Lukáš Rosol s námi před 14 dny hovořil o smrti svého otce:
 


 

Brněnský rodák Rosol, jenž se zapsal do povědomí tenisových fanoušků loňskou senzační výhrou nad Rafaelem Nadalem ve Wimbledonu, prožil v Bukurešti fantastický týden. Nejlepším výsledkem v kariéře byl pro něj už samotný postup do semifinále, ale svou cestu protáhl až na vrchol.
 


V rumunské metropoli vyřadil tři nasazené hráče - Srba Viktora Troického, francouzského obhájce titulu Gillese Simona a Itala Andrease Seppiho, jenž mu jako jediný na turnaji dokázal sebrat set.
 


Ve čtvrtfinále a semifinále Rosol odvrátil 18 brejkbolů, ale finále začal ztraceným podáním. Okamžitě si však vzal servis zpět a do konce zápasu už hrozbě ztráty podání nečelil. Na druhou stranu v každém setu připravil Garcíu-Lópeze o dva servisy a utkání zakončil za 67 minut při druhém mečbolu, když soupeř nedokázal vrátit do kurtu jeho tvrdé podání.
  

 

Rosol, jenž před třemi týdny v Kazachstánu při absenci Tomáše Berdycha pomohl českému týmu dvěma body k postupu do semifinále Davis Cupu, se díky vítězství posune z 48. místa žebříčku poprvé do čtvrté desítky. Na pozici české dvojky tak vystřídá Radka Štěpánka.
 

Tenisový turnaj mužů v Bukurešti (antuka, dotace 467.800 eur):
Dvouhra - finále:

Rosol (ČR) - García-López (Šp.) 6:3, 6:2.

tn.cz / ČTK