Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.12. 2013 15:20
velké jméno!

Djokovič šokoval! Mění trenéra, povede ho Boris Becker!

Boris Becker a Novak Djokovič
Zdroj: isifa.com
Boris Becker a Novak Djokovič
Témata:

Novým trenérem srbského tenisty Novaka Djokoviče bude Boris Becker. Trojnásobný wimbledonský vítěz v roli hlavního kouče nahradí Slováka Mariána Vajdu, který však v týmu druhého hráče světového žebříčku nadále zůstane.

"Na spolupráci s Borisem se moc těším, protože je opravdová legenda," citovala agentura DPA Djokovičovo prohlášení. "Jsem pyšný, že Novak mě požádal, abych se stal jeho trenérem," připojil Becker, který skončil s tenisem v roce 1999 a poté pracoval jako televizní komentátor, takže s koučováním nemá příliš zkušenosti.


"Borisův příchod moji roli nijak neovlivní. Prostě jsme si uvědomili, že aby se Novak mohl dál zlepšovat, potřebuje k tomu nového trenéra. Navíc díky tomu budu mít i víc času na rodinu," konstatoval Vajda, který Djokoviče vede od roku 2006.


Novak Djokovič a Boris Becker
Zdroj: isifa.com Novak Djokovič a Boris Becker


Šestačtyřicetiletý Becker během kariéry získal 49 titulů včetně šesti grandslamů. V roce 1985 se v sedmnácti letech stal nejmladším vítězem Wimbledonu, na kontě má dva triumfy v Davisově poháru a zlato ze čtyřhry na olympijských hrách v Barceloně.

ram, čtk TN.cz