Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 4. 2010

Djokovič se zbavil kouče Martina, trénuje jej zase pouze Slovák Vajda

Témata:

Druhý tenista světa Novak Djokovič ukončil spolupráci s trenérem Toddem Martinem a spoléhá opět jenom na zkušenosti Slováka Mariána Vajdy.

Dvaadvacetiletý Srb angažoval Američana loni před US Open a dnes na turnaji v Monte Carlu potvrdil, že bývalý čtvrtý hráč žebříčku již není součástí jeho týmu.


"S Toddem Martinem již nepracuji," řekl Djokovič před tréninkem v Monte Carlu, kde má jako nejvýše nasazený v 1. kole volný los. "Todd je skvělý člověk, který se se mnou podělil o mnoho zkušeností, ale prostě to nefungovalo. Rozešli jsem se v pohodě," řekl tenista.


Podle srbského hráče nefungovala dobře komunikace mezi Vajdou a Martinem. "Těmhle problémům se nevyhnete, když máte dva trenéry. Oni si moc dobře nerozuměli," konstatoval Djokovič. "Zůstávám jen s Mariánem a doufám, že spolu zažijeme hodně úspěchů," dodal.


Pětačtyřicetiletý Vajda, vítěz dvouhry na turnaji Čedok Open 1987 v Praze na Štvanici, trénuje Djokoviče od poloviny roku 2006.


Martin měl Djokovičovi pomoci zlepšit útočnou hru a nasměrovat ho po triumfu na Australian Open 2008 k dalšímu grandslamovému titulu. Ten mu zatím uniká, od předloňského Melbourne se do finále nedostal.

tn.cz / ČTK