Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2012 12:45

Bravo! Berdych s Kvitovou vyhráli Hopman Cup

Témata:

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Petra Kvitová se stali vítězi Hopman Cupu, když ve finále porazili Francii 2:0. Rozhodující druhý bod získal Berdych po vítězství 7:6 a 6:4 nad Richardem Gasquetem. Na triumf založila Petra Kvitová, která porazila 7:5 a 6:1 Marion Bartoliovou.

Kvitová je v neuvěřitelném laufu a zpočátku sezony jednodušše nemá se soupeřkami slitování. Drtí je vší svou silou a hráčky na opačné straně kurtu při některých úderech jen nevěřícně kroutí hlavou.
 

Finále Hopman Cupu odstartovalo soubojem Kvitové s Marion Bartoliovou z Francie. Až do stavu 3:3 si obě hráčky držely svůj servis a utkání bylo vyrovnané. V sedmé hře ale Francouzka získala dvě možnosti k zisku servisu Kvitové a šanci dokázala využít. Vzápětí brejk potvrdila a šla do vedení 5:3. Česká bojovnice a druhá hráčka světového žebříčku ale sadu nevzdala. Nejprve snížila na 4:5 a poté sama získala dvě šance vzít si ztracené podání zpět. To se jí také nakonec povedlo.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

V jedenácté hře měla Bartoliová sice jednu šanci na další brejk, ale Kvitová už si další servis vzít nenechala. Česká hráčka naopak při podání soupeřky proměnila po necelé hodině druhý setbol a v zápase od té chvíle měla navrch.
 

Bylo to můj nejlepší zápas na Hopman Cupu, hodnotila Kvitová
 

Do druhé sady vstoupila Kvitová čistou hrou a hned při té následující měla dvě šance na brejk. Druhou dokázala využít, když jí k tomu pomohla i páska, přes kterou přepadl rozhodující míč a Francouzka neměla šanci úder zahrát.
 

Následně česká tenistka potvrdila náskok při vlastním servisu. Svou dominanci pak předvedla v šesté hře druhé sady, kdy zvýraznila při podání soupeřky své vedení už na 5:1. Zápas už pak Kvitová bez problémů dotáhla do vítězného konce.
 

"Jsem šťastná, že se mi povedlo vyhrát a vedeme 1:0," prohlásila v pozápasovém rozhovoru Kvitová. "Myslím, že to byl můj nejlepší zápas tady na Hopman Cupu. V utkání jsem se soustředila na každý míč, snažila se o agresivnější returny, šla jsem za výhrou bod po bodu," doplnila česká tenistka.
 

Češi dostali míčky s diamanty
 

Druhá dvouhra mezi Tomášem Berdychem a Francouzem Richardem Gasquetem byla v úvodu vyrovnaná. Berdych do zápasu vstoupil čistou hru, ale svůj servis si držel i jeho soupeř.
 

Za stavu 5:4 měl český tenista dva setboly, ale ani jeden neproměnil a sada dospěla do zkrácené hry. Tam už ale Berdych vládl na kurtu a vyhrál jí jasně 7:0.
 

Druhá sada se naopak dlouho hrála v režii českého tenisty. Ten získal ve třetí hře podání Gasqueta a následně vedl už 5:1. Francouz začal hrát vabank, což mu dlouho vycházelo a korigoval skóre.
 

Za stavu 3:5 dokonce při vlastním servisu Gasquet odvrátil tři mečboly a hrálo se dál. Za stavu 5:4 pro Berdycha si český hráč vypracoval další dvě šance na ukončení zápasu a už jí využil. Druhou sadu vyhrál nad pětadvacetiletým Francouzem 6:4 a po 94 minutách zpečetil český triumf na Hopman Cupu.
 

Česká dvojice dostala za vítězství speciální cenu v podobě míčků s diamanty. "Nemohlo to dopadnout lépe. Moc mi pomohla Petra, když vyhrála úvodní zápas. Odevzdali jsme tu oba to nejlepší a nakonec jsme zvítězili, soupeř ale hrál ve finále moc dobře," konstatoval po finále Berdych. "Je to krásný pocit. Děkuji Tomášovi za to, že uhrál rozhodující bod. Bylo velmi příjemné hrát s ním v týmu. Děkujeme i fanouškům za podporu," doplnila Kvitová.
 

Francouzská dvojice byla zklamaná z porážky, ale jinak pěla na turnaj chválu. "Bylo to tu velmi pěkné, celý týden jsem si užil. Ve finále nás prostě porazil lepší soupeř," shrnul své dojmy z turnaje v Perthu Gasquet. "Servis byl na skvělé úrovni, moc všem děkuji. Hopman Cup byl výbornou přípravou, byl to perfektní turnaj," doplnila svého spoluhráče Marion Bartoliová.
 

Hopmanův pohár (AUSTRÁLIE, Perth), sobotní výsledky:
 

Finále
 

ČESKÁ REPUBLIKA - Francie 2:0
Kvitová - Bartoliová 7:5, 6:1
Berdych - Gasquet 7:6(0), 6:4

 

 

 

 

 


 

 

 

jpz tn.cz / Mediafax