Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2010 21:07

ON-LINE: Češi zvládli v Chile i čtyřhru a jsou v semifinále Davis Cupu

Česko - Chile (čtvrtfinále davis Cupu)
Zdroj: Facebook official
Kouč jaroslav Navrátil sleduje Lukáše Dlouhého a Jana Hájka během čtvrtfinálové čtyřhry v Chile.
Témata:

V podrobné on-line reportáži jste sledovali čtvrtfinále tenisového Davis Cupu mezi Českou republikou a Chilem. Výhra posunula české družstvo do semifinále.

6:3 JE TO DOMA. ČEŠI ZÍSKALI ČTVRTÝ SET A VE ČTYŘHŘE PORAZILI CHILE 3:1 NA SETY. Chilané v posledním gemu zápasu kousali a dostali se na stav 30:30, ale víc už jim Češi nedovolili a po dvou pátečních výhrách ovládli i čtyřhru a zajistili si postup do semifinále davisova poháru.
 

5:3 Chilané snižují čistou hrou, ale to nevadí, protože Češi teď jsou servírovat na vítězství v zápase.
 

5:2 Možná rozhodující okamžiky zápasu česká dvojice při servisu Dlouhého zvládla. Chilané se dostali na shodu, ale dva fiftýny v řadě znamenaly vedení 5:2 a krůček od postupu do semifinále Davis Cupu.
 

4:2 BREJK: Češi získávají servis Chilanů. Dvojice Dlouhý - Hájek pokračovala v tempu z páté hry, kdy se čistou hrou ujala vedení a čistou hrou při servisu Chilanů odskakuje do nadějného stavu 4:2.
 

3:2 Češi jakoby se nechtěli nechat zahanbit a rovněž čistou hrou drží svůj servis.
 

2:2 Chilané viditelně ožili a na kurtu působí odhodlaněji a aktivněji než česká dvojice. Čistou hrou srovnávají.
 

2:1 Češi teď měli hodně namále, když Chilané při jejich servisu vedli 40:15 a měli dva brejkboly. Jenže české duo těžké chvíle přečkalo a servis si udrželo.
 

1:1 Chilané vrací stejnou mincí. Massu ale začíná mít dál větší problémy se zády, které si už nechal v průběhu zápasu ošetřovat.
 

1:0 Český tým po zpackaném třetím setu vstupuje dobře do čtvrté sady a drží si podání, když Chilané uhráli jediný fiftýn.
 

Začíná čtvrtý set. Servírovat budou Češi.
 

3:6 TŘETÍ SET ZÍSKÁVAJÍ CHILANÉ. Trapné selhání české dvojice v klíčovém momentu Chilané využili a snížili na 2:1 na sety. Získaný brejk potvrdili čistou hrou.
 

3:5 BREJK: Chilané v důležité chvíli prorazili českému páru servis a jdou do vedení. Dlouhému se na servisu vůbec nedařilo a ani v mezihře neoplýval jistotou. To vyvrcholilo brejkbolem, který následně chilané proměnili.
 

3:4 Chilané vedli 30:0, ale české duo získalo při servisu tři míčky v řadě a na světě byl brejkbol, jenže Aguilar je povedeným servisem odvrátil a následně Jihoameričané gem získali pro sebe.
 

3:3 A Češi drží krok. Za stavu 40:15 předvedl minisouboj Hájek s Aguilarem. Český hráč bušil z bekhendu do chilana, který nakonec vyhodil míček do autu.
 

2:3 Třetí sada zatím bez brejku, Chilané si udrželi i potřetí servis a ve třetí sadě mají opět mírně navrch.
 

2:2 Tak teď se pro změnu nezahřál ani český tým, když perfektní okamžiky zažil Dlouhý, který dokázal své kvality pátého nejlepšího deblisty světa.
 

1:2 Chilané teď mohli být relativně v klidu, protože Češi uhráli jen dva fiftýny, takže jihoamerický tým si servis udržel relativně v poklidu.
 

1:1 I český tým měl při svém servisu problémy, ale těžkou situaci ustál. Dokonce musel odvracet brejkbol, ale Hájek na podání si s tím poradil.
 

0:1 Chilané si s velkými problémy udrželi servis, když český tým měl k dispozici jeden brejkbol, ale Hájek ani Dlouhý je nedokázali proměnit.
 

Začíná třetí set. Servírovat začnou Chilané.
 

6:3 I DRUHÝ SET ZÍSKÁVÁ ČESKÝ TÝM. Hájek se na servisu opět vyznamenal, když tvrdé a přesné servisy chilská dvojice ani nedokázala vrčacet do hry. Za stavu 40:0 si sice český tým dovolil zahrát špatný úder, ale následné eso pečetilo osud druhé sady.
 

5:3 BREJK: Češi berou Chilanům servis a půjdou podávat na zisk druhé sady. Český tým šel stejně jako při minulém servisu Chilanů do vedení 30:0, když zejména Hájek předvedl při jedné výměně parádní přečtení hry a doslova si povodil Chilany. Poté Chilané snížili na 15:30, ale následná chyba Massua znamenala dva brejkboly. Ten první Aguilar vítězným úderem odvrátil, ale ten druhý už Češi proměnili.
 

4:3 Češi pokračují v dobré hře na svém servisu, když dovolili Chilanům jediný fiftýn. V závěru gamu předvedl Hájek fantastickou bekendovou smeč, které zatleskalo i solidně zaplněné publikum.
 

3:3 Chilané s problémy srovnávají. Češi šli do vedení 30:0, ale Jihoameričané se z nepříznivého stavu vyhrabali a game nakonec získali ve svůj prospěch.
 

3:2 Hájek si na servisu teď počítal stejně jako předtím jeho parťák Dlouhý a čistou hrou drží český šance dostatečně vysoko. Massu po Hájkovi po jeho perfektních servis "házel zlé oči", ale nebylo mu to nic platné.
 

2:2 Češi šli sice do vedení 30:0, ale to bylo ve čtvrtém gamu druhé sady vše. Chyby na returnu i ve hře hrály do karet chilanům, kteří srovnávají stav.
 

2:1 Češi se teď na svém servisu moc nezapotili a čistou hrou jdou do vedení.
 

1:1 Chilané srovnávají, ale měli problémy. Rychle sice vedli 40:15, poté však český pár zabral a dostal se na shodu. Jenže dobré voleje aguilara na síti znamenaly udržení si servisu ze strany Chilanů.
 

1:0 Po vítězném tie-brejku Češi pokračovali v dobrém tempu i v úvodním gamu druhé sady a Chilanům dovolili jen jeden fiftýn a ujímají se vedení.
 

Po krátké pauze, kdy se tenisté občerstvili, začíná druhý set. Servírovat začne český tým.
 

7:6 PRVNÍ SET ZÍSKÁVÁ ČESKÝ TÝM. Češi se rychle dostal do vedení 4:0, ale nadějný náskok prakticky ztratil, když Chilané snížili na 3:4 z jejich pohledu a šli dvakrát servírovat. Jenže v tu chvíli si slabé okamžiky vybral Massu, češi šli do vedení 6:3 a Jan Hájek pak první set ukončil stylově esem.
 

6:6 REBREJK: Český tým ale svou šanci opět nevyužil. Daroval Chilanům vedení 40:0, poté sice jeden brejkbol odvrátil, ale vzápětí udělal Dlouhý dvojchybu a jde se do tie-brejku.
 

6:5 BREJK: Český tým bere Chilanům servis a bude servírovat na zisk prvního setu. Hájkovi s Dlouhým teď stačilo vracet míčky do kurtu, protože Chilané dělali chybu za chybou. Za stavu 40:15 pro českou dvojici předvedl nechytatelný return Hájek a brejk byl na světě.
 

5:5 A český pár s přehledem rovná stav. Perfektní servis Hájka a dva povedené smeče Dlouhého znamenaly gameboly a Chilané pod tlakem zahráli do autu.
 

4:5 REBREJK: Předchozí špatně zahrané výměny jakoby český pár nakopli a čistou hrou při podání Chilanů si berou ztracený servis zpátky a osud prvního setu tak zůstává otevřený.
 

3:5 BREJK: Češi podruhé ztrácejí servis. Češi teď také nabídli Chilanům brejkbol, když ukázali, že ve čtyřhře spolu hrají teprve druhý zápas. Nedohodli se při smeči a museli hrát technický úder, který Chilané parádně přečetli dobře zakončili. Jenže Dlouhý jej parádní bekendovou smečí odvrátil. Jenže přišla dvojchyba Dlouhého a další příležitost pro chilany. Jenže i tu český pár vymazal. Ještě několikrát jsme viděli shodu, ale vše nakonec vyvrcholilo brejkem, když Hájek při výhodě Chilanů nedostal míček pře síť.
 

3:4 Češi měli opět brejkbol, ale stejně jako při předchozím gamu ho za stavu 30:40 nedokázali využít. Chilané si poté vypracovali výhodu, ale Dlouhý zahrál neomylný prohoz po lajně  a byla tu opět shoda. Poté přišel povedený return, útok na síť, nekompomisní smeč a další výhoda pro český pár. Ani tu ale Dlouhý s Hájkem nevyužili. V gamu plném chyb tak nakonec uspěli domácí, kteří jdou do vedení.
 

3:3 Češi bleskově srovnávají stejně jako při svém úvodním servisu. Hájek pálil z prvního podání hodně ostře a přesně. Za stavu 40:0 pak opět hájek předvedl parádní prohoz do protipohybu Massua.
 

2:3 České duo si vypracovalo brejkbol, ale za stavu 30:40 zaúřadoval Aguilar, který hrál od základní čáry samé bezchybné křižné míčky a donutil české hráče k chybám. I při shodě bylo více na koni chilské duo a servis si nakonec udrželo.
 

2:2 REBREJK: Chilané si berou zpět ztracený servis. Dlouhý na servis nepůsobil jistě a Chilané se dostali do všech výměn. Za stavu 15:30 měl dobře nalito Hájek, ale smeč poslal do sítě a byly z toho dva brejkboly. Hned ten první Chilané využili, protože Dlouhý udělal dvojchybu.
 

2:1 BREJK: Češi prolamují Chilanům servis. Dlouhý s Hájkem předváděli trpělivou hru a Chiané chybovali. Byl z toho stav 40:0 pro český pár a tři brejkboly. První dva Massu tvrdým servisem odvrátil, ale na třetí byl již krátký. Dlouhý naběhl parádně na síť, poslal míč pod nohy Chilana a ten následně napálil míček do sítě.
 

1:1 Češi bleskově srovnávají, když na servisu byl prakticky neomylný Jan Hájek. Jeden fiftýn vybojoval na síti soustředěně hrající Lukáš Dlouhý.
 

0:1 Chilané si drží úvodní servis deblu, když český pár uhrál jediný fiftýn. To když Dlouhý parádně prohodil chilskou dvojici.
 

Utkání začalo, podávají Chilané.
 

18:00 Všichni čtyři aktéři už jsou na kurtu a rozehrávají se. Češi ve složení Lukáš Dlouhý a Jan Hájek, za Chilany nastoupí Nicolas Massu a Jorge Aguilar.
 

Češi do souboje, ve kterém chybí Tomáš Berdych i Radek Štěpánek, nastoupili ve skvělé formě a po pátečních dvouhrách vedou 2:0 na zápasy. Hladké výhry zaznamenaly Ivo Minář a Jan Hájek. Oba čeští hráči navíc svým soupeřům uštědřili kanára.
 

V sobotu je na programu čtyřhra, do které měla původně nastoupit dvojice František Čermák - Lukáš Dlouhý. Jenže prvně jmenovaný má zdravotní problémy, a proto jej nahradí Jan Hájek.
 

"Čermák se včera necítil dobře, před večeří zkusil trénink, po něm měl horečku třicet devět, a proto jsme se dohodli, že s Lukášem nastoupí Honza Hájek. V Düsseldorfu jim to spolu šlo," uvedl kapitán týmu Jaroslav Navrátil na Facebooku českého daviscupového týmu.
 

Dlouhý s Hájkem si spolu letos zahráli jednu čtyřhru na Světovém poháru koncem května a v utkání s australskou dvojicí Peter Luczak, Carsten Ball prohráli v super-tiebreaku.

TN.cz