Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2010 11:39

Federer zničil Tsongu a ve finále Australian Open ho čeká Murray

Témata:

Švýcar Roger Federer smetl Jo-Wilfrieda Tsongu a ve finále prvního grandslamu sezony se utká s Britem Andy Murrayem o svůj 16. grandslamový titul.

Druhý semifinálový zápas dvouhry mužů mezi prvním nasazeným Švýcarem a trojnásobným vítězem Australian Open Rogerem Federerem a finalistou turnaje z roku 2008 Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou se změnilo v jednoznačnou exhibici favorita.


Zápas zvládl za necelou hodinu a půl a ušetřil tak spoustu sil na nedělní finálový zápas s Britem Murrayem. "Někdy to tak vyjde, že soupeř se nemůže pořádně trefit do kurtu a vy nemusíte předvést své úplné maximum," našel pochopení pro Tsongův výpadek Roger Federer.


Po utkání mu v rozhovoru bývalý tenista Jim Courier naznačil, že by se mohl stát jedním z mála tenistů, kteří vyhrají grandslamový titul jako otec. "Ale když Andy Murray nebude chtít, tak asi nevyhraju," začal žertovat Federer. "Andy je ve finále Australian Open jako první Brit asi po padesáti tisících letech, takže to pro Británii bude velká událost," pokračoval ve šprýmování.


Titul v ženské dvouhře pro sestry Williamsovy


Ve finále ženské dvouhry sestry Williamsovy porazily nejvýše nasazený pár Cara Blacková, Liezel Huberová 6:4, 6:3 a udržely si společnou neporazitelnost v grandslamových finále.Sestry Williamsovy porazily Blackovou a Liezelovou za 86 minut a připsaly si jedenáctý grandslamový titul v kariéře. Serena může navíc přidat triumf ve dvouhře, kde se ve finále utká s bývalou světovou jedničkou Justine Heninovou z Belgie.


Odplata se rýsuje


V soutěži juniorek si o titul zahraje sedmnáctiletá Karolína Plíšková. V semifinále porazila Číňanku Chao Čchen-tchang 2:6, 7:6, 6:2 a ve finále může pomstít sestru Kristýnu, kterou dnes vyřadila Britka Laura Robsonová po setech 6:3 a 6:1.
Sestry Plíškovy startují v juniorce Australian Open poprvé v kariéře. Na okruhu WTA si zahrály pouze na loňském turnaji v Praze.


Levinský ve finále čtyřhry


Čech Jaroslav Levinský spolu s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou porazil v semifinále mixu italsko-brazilskou dvojici Flavia Pennettaová, Marcelo Melo 6:0, 4:6 a 10:8. Jejich finálovým soupeřem bude vítěz zápasu mezi Carou Blackovou s Leandrem Paesem a Lisou Raymondovou s Wesleym Moodiem. Osmadvacetiletý Levinský má na kontě pět deblových titulů na turnajích ATP, finále grandslamu si však zahraje poprvé.


Australian Open, výsledky:


Dvouhra mužů - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Tsonga (10-Fr.) 6:2, 6:3, 6:2.


Ženy:
Čtyřhra - finále:
V. Williamsová, S. Williamsová (2-USA) - Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) 6:4, 6:3.


Juniorky:
Dvouhra - semifinále:
Karolína Plíšková (6-ČR) - Chao Čchen-tchang (Čína) 2:6, 7:6 (8:6), 6:2, Robsonová (Brit.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 6:1.


Smíšená čtyřhra:
semifinále:
Makarovová, Levinský (Rus./ČR) - Pennettaová, Melo (It./Braz.) 6:0, 4:6, 10:8.

jpz tn.cz / Mediafax / ČTK