Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.4. 2013 14:09
JE TO TAM!

Čeští tenisté jsou v semifinále Davis Cupu. Rozhodující bod vybojoval Rosol

Lukáš Rosol
Zdroj: ČTK
Lukáš Rosol se raduje z vítězství nad Kazachem Koroljovem.
Témata:

Čeští tenisté to dokázali! I bez své největší hvězdy Tomáše Berdycha postoupili do semifinále Davisova poháru. Obhájce titulu poslal mezi nejlepší čtyři týmy v soutěži Lukáš Rosol, který dnes v úvodní dvouhře v Astaně porazil za pomoci 31 es Jevgenije Koroljova 7:6, 6:7, 7:6 a 6:2 a získal v duelu s Kazachstánem rozhodující třetí bod.

Sedmadvacetiletý Rosol zvládl na antuce v Astaně roli české jedničky při neúčasti zraněného Tomáše Berdycha. V pátek zdolal ve čtyřech setech Andreje Golubjova a ve vyrovnaném boji vydřel i výhru nad Koroljovem, 187. hráčem světa.
 

Zbylý bod získal v páteční dvouhře Jan Hájek díky snadné výhře nad Michailem Kukuškinem. Bod ztratili Češi pouze v sobotní čtyřhře, v které se nedařilo Radku Štěpánkovi, který hrál poprvé po operaci krční páteře, s Hájkem. Závěrečná dvouhra se po dohodě kapitánu už nehrála.
 

Rosol měl s Koroljovem, kdysi 46. hráčem světa, plné ruce práce. Dlouho ve výměnách s očekávaným náhradníkem za Kukuškina zaostával a držel se ve hře servisem. Patnáctým esem v utkání získal tie-break první sady a třicátým opět zkrácenou hru třetího setu. Ve druhé sadě ale zkrácenou hru prohrál.
 

Po vyhraném tie-breaku ve třetím setu, v kterém Rosol prohrával už 3:5, ale dokázal si vzít ztracený brejk zpět, se český hráč nabudil. Do čtvrtého dějství vletěl rozhodně, vyhrál osm míčů v řadě, první dvě hry a zápas už nepustil. Ještě jednou vzal soupeři podání a zápas ukončil po třech hodinách a 35 minutách.
 

Čeští tenisté jsou v semifinále Davis Cupu počtvrté za uplynulých pět let. V roce 2009 hráli finále a loni poprvé do roku 1980 "salátovou mísu" získali. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila dokázal vyhrát už posedmé v řadě a pošesté v elitní Světové skupině, což je nejdelší česká i československá série v soutěži.
 

Výhra českého týmu zároveň znamená, že se v pondělí poprvé posune do čela daviscupového žebříčku.

 

Na prvním místě žebříčku Davisova poháru Češi vystřídají Španěly, kteří letos vypadli v 1. kole a čeká je baráž. Tenisté tak napodobí ženy, které jsou v čele fedcupového žebříčku. Ovládnout obě pořadí se povedlo naposledy Francii v roce 2003.
 

V semifinále čeští tenisté vyzvou buď doma Argentinu, nebo budou hrát ve Francii. V Buenos Aires zatím vedou po čtyřhře Argentinci 2:1 na zápasy.
 

ČTK