Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 6. 2013
HOLKY VE FORMĚ

České tenisové duo H+H je ve čtvrtfinále French Open

Hlaváčková, Hradecká
Zdroj: isifa.com
Témata:

Tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká postoupily do čtvrtfinále čtyřhry na French Open. Stříbrné olympijské medailistky dnes porazily v osmifinále čínský pár Čang Šuaj, Čeng Ťie za hodinu a půl 6:3 a 7:6.

Druhé nasazené české tenistky prohrávaly v prvním setu 2:3, ale pak ziskem čtyř her v řadě vývoj otočily. Druhý set měly vítězky Roland Garros z roku 2011 pod kontrolou a rychle vedly 4:1. Číňanky si ale vynutily tie-break, v kterém česká dvojice dominovala a soupeřkám nepovolila jediný bod.
 

Ve čtvrtfinále dvouhry je Němec Tommy Haas. Dvanáctý nasazený v osmifinále smetl Rusa Michaila Južného dvakrát 6:1 a 6:3 a v 35 letech a čtyřech měsících je nejstarším grandslamovým čtvrtfinalistou od roku 2005. Tehdy hrál mezi osmičkou na US Open Američan Andre Agassi, který byl v tu dobu o měsíc starší.
 

Do čtvrtfinále ženské dvouhry prošla turnajová trojka Viktoria Azarenková. Běloruska měla s Italkou Franceskou Schiavoneovou problémy jen zpočátku, pak bývalou vítězku Roland Garros jasně přehrála po setech 6:3 a 6:0.
 

ČTK / jpz TN.cz