Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.4. 2012 17:17

Češi jsou v semifinále Davis Cupu! Rozhodující bod zajistil Berdych proti Tipsarevičovi

Tomáš Berdych
Zdroj: Mediafax
Témata:

Tomáš Berdych vybojoval zásluhou vítězství v úvodní nedělní dvouhře nad Jankem Tipsarevičem třetí bod ve čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbsku a zajistil tak českému týmu postup do semifinále. Vyrovnaný zápas se rozhodoval v koncovkách všech tří setů, které se staly Berdychovou kořistí.

Zápas patřil od úvodních výměň k ozdobám celého daviscupového střetnutí. Berdych sice působil ve výměnách jistěji a měl na svém kontě větší počet vítězných míčů, Srb se ale dokázal velmi dobře bránit a zároveň kupil mnohem méně nevynucených chyb.
 

ČTĚTE TAKÉ:
ON-LINE: Berdych udolal po velké bitvě Tipsareviče a Češi jsou v semifinále
 

Zatímco český hráč ale své brejkboly nevyužil, Tipsarevič proměnil za stavu 4:3 hned svůj první a šel podávat na vítězství v setu. Situaci ale nezvládl a ihned o brejk přišel. V tiebreaku měl dlouho navrch Tipsarevič, ale za stavu 5:3 dopadl obranný Berdychův úder na čáru a rodák z Valašského Meziříčí nakonec dovedl set do vítězného konce.
 

S podobným problémem se Tipsarevič potýkal i ve druhé sadě. Tentokrát sice musel dotahovat brzké Berdychovo vedení 2:0, to se mu ale povedlo velmi rychle. Za stavu 4:4 navíc český hráč přišel o svůj servis podruhé a srbská jednička tak podruhé v zápase podávala na vítězství v setu.
 
Ani tentokrát se ale nedokázala propracovat ani k setbolu a vyvrcholení tak podobně jako v předchozím dějství nabídla až zkrácená hra. V ní se sice Tipsarevič i přes výtečný Berdychův výkon dokázal dostat alespoň k setbolu, ten ale nepřesným returnem druhého Berdychova servisu proměnit odmítl. Český hráč následně vyhrál i další dvě výměny a ujal se vedení 2:0 na sety.
 
Tiebreak se stal klíčem k rozluštění také třetí sady. Berdych sice pokračoval v koncentrovaném výkonu a za stavu 3:3 sebral soupeři jeho servis, v následné hře ale při svém podání neuhrál ani jediný míček a rychle tak bylo vyrovnáno na 4:4.
 
Další zlomový bod nastal za stavu 5:6 a 15:40 v neprospěch českého hráče, Berdych ale zásluhou kombinace dobrého servisu a trpělivé hry konec sady zažehnal a ke slovu tak potřetí během utkání přišla zkrácená hra.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
V ní šestadvacetiletý tenista prohrával už 1:5, dokázal však odvrátit tři setboly Tipsareviče a sám naopak po třech hodinách a pětačtyřiceti minutách k radosti zaplněné O2 Areny využil druhý mečbol a posunul tak český tým do semifinále Davisova poháru.
 
ČESKÁ REPUBLIKA - SRBSKO 3:1
Páteční dvouhry
Tomáš Berdych – Viktor Troicki 6:2 6:1 6:2
Radek Štěpánek - Janko Tipsarevič 7:5, 4:6, 4:6, 6:4, 7:9
Sobotní čtyřhra
Tomáš Berdych, Radek Štěpánek – Ilja Bozoljač, Nenad Zimonjič 6:4 6:2 7:6(4)
Nedělní dvouhry
Tomáš Berdych – Janko Tipsarevič 7:6(6), 7:6(6), 7:6(7)

 

Mediafax