Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2013 07:44
třísetové bitvy

Bravo, Češky! Kvitová potká v semifinále Zakopalovou

Petra Kvitová
Zdroj: isifa.com
Témata:

Petra Kvitová postoupila do semifinále turnaje v New Havenu. Obhájkyně titulu otočila deštěm poznamenaný zápas s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou a vyhrála 2:6, 6:2, 7:5.

Kvitová se v dalším kole utká s krajankou Klárou Zakopalovou, která ve čtvrtfinále porazila Rusku Jelenu Vesninovou také ve třech setech 4:6, 6:0, 6:4.

 

 

Začátek utkání Kvitové a Pavljučenkovové se odkládal bezmála o dvě hodiny kvůli dešti a čekání "zpestřila" i evakuace areálu. Podle mluvčího turnaje Matta Van Tuinena se spustil požární alarm krátce před polednem místního času kvůli kouři, který vycházel z hráčské kuchyňky. Stadion musely opustit především tenistky, ale situace zasáhla také personál a novináře.

 

Třiadvacetileté Kvitové jako by odklad uškodil, utkání zahájila dvěma ztrátami podání a první set nakonec s o rok mladší rodačkou ze Samary prohrála 2:6. V druhé sadě naopak Kvitová soupeřce rychle odskočila až na 5:1, ale následně ji neukončila při svém podání. Za stavu 5:2 znovu narušil zápas téměř na hodinu déšť, ale po vynucené pauze Kvitová rychle uzavřela na 6:2.


 

Předloňská wimbledonská vítězka tak letos celkově hrála už 29. třísetový zápas, což je maximum mezi hráčkami první stovky. Podobně jako ve dvou předchozích zápasech v New Havenu rozhodující sadu zvládla, třebaže v ní jako první ztratila podání. Mečbol za stavu 5:4 ještě Kvitová nevyužila, povedlo se jí to až při dalším soupeřčině servisu.

 

Také Zakopalová musela obracet nepříznivé skóre. "Kanárem" v druhém setu si však zvedla sebevědomí, a i když za stavu 5:2 ve třetí sadě dovolila Vesninové závěr zdramatizovat, výsledkem 6:4 zvládla i své čtvrté letošní čtvrtfinále.Druhá finalistka vzejde z duelu mezi Caroline Wozniackou z Dánska a Rumunkou Simonou Halepovou.

ČTK