Aktualizováno 20.8. 2011 23:30

Berdych VZDAL v Cincinnati semifinále s Djokovičem

Tomáš Berdych nedohrál v Cincinnati semifinále s Novakem Djokovičem, po prvním setu zápas vzdal kvůli zranění ramena.

Český tenista Tomáš Berdych vstoupil do semifinálového duelu na tenisovém turnaji Western&Southern Open v americkém Cincinnati dobře, ale bylo znát, že jeho hru limituje zraněné rameno. I přes tento problém se dostal do vedení 4:3 a zdálo se, že třeba i díky pomoci lékaře může mít v utkání navrch.

S přibývajícím časem se ale potíže stupňovaly, český tenista náskok ztratil a nakonec prohrál za necelých 53 minut i první set 5:7. Poté duel vzdal, finále si tak zahraje světová jednička Novak Djokovič.

Dalším finalistou mužské dvouhry se stal Brit Andy Murray, který přehrál domácího hráče Mardyho Fishe ve dvou setech 6:3, 7:6.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Western&Southern Open (USA, Cincinnati)
Turnaje ATP a WTA, tvrdý povrch (dotace 3,2 mil. a 2,05 mil. USD)

Turnaj mužů

Dvouhra - semifinále: Djokovič (1-Srb.) - BERDYCH (8-ČR) 7:5, skreč., A. Murray (4-Brit.) - Fish (7-USA) 6:3, 7:6(8).

Čtyřhra - semifinále: Llodra, Zimonjič (4-Fr./Srb.) - Cabal, Mayer (Arg.) 4:6, 6:3 10:4.