Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2012 09:59

VIDEO: Berdych soupeři nepodal ruku, diváci bučeli

Témata:

Tomáš Berdych vyhrál v Melbourne duel s Nicolaem Almagrem 4:6, 7:6, 7:6 a 7:6 a postoupil do čtvrtfinále Australian Open. Duel však nekončil v přátelském duchu. Španěl jednou nastřelil Berdycha, ten mu pak nepodal ruku a diváci českého hráče vypískali.

Dalším soupeřem českého tenisty bude Španěl Rafael Nadal.
 

Tomáš Berdych měl hned na začátku utkání při soupeřově servisu možnost sebrat Almagrovi servis, ale nevyužil ji a mohl toho litovat. Dobře servírující Španěl totiž naopak využil hned první příležitost Berdycha brejknout a první set pak dovedl do vítězného konce.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Ve druhém setu se odehrávala vyrovnaná bitva, oba tenisté si drželi servis až do tie-breaku. V něm byl lepší Berdych a srovnal na 1:1 na sety. Psychickou výhodu využil český tenista na začátku třetí sady, kdy se dostal do vedení 2:0. Ovšem v polovině setu o brejk přišel a byl tu opět tie-breaku, který jednoznačně zvládl Berdych.

Anketa

Udělal Tomáš Berdych dobře, že po zápase nepodal Almagrovi ruku?

Hlasovalo 1014 lidí.

Krizový moment překonal český tenista ve čtvrté sadě, kdy prohrával za stavu 4:5 a 0:40. Soustředěnou hrou ale setboly odvrátil, set dovedl do tiebreaku a opět ho zvládnul a postoupil.
 

Berdych si ale znepřátelil publikum, které na něj bučelo. Almagro nastřelil u sítě českého hráče do ruky, gestem se omluvil, ale Berdych se otočil zády. Mezi oběma tenisty tak vznikla na dvorci nenávist a Berdych po vítězném míči nepodal Almagrovi ruku.
  

"Rozhodl jsem se tak, ruku mu nepodal a nemám z toho dobrý pocit. Ale když vás chce někdo trefit do obličeje, tak to není hezké,“ obhajoval se český tenista a na facebooku poté napsal:
 

"Můžete mě kritizovat, můžete říct svůj názor, ale 5:5, 0:30 volnej celej kurt a chtěl mě trefit do obličeje ze 3 metrů. Když máš celý kurt volný tak se to nedělá...stejně jak by se měla podávat ruka...ale co je moc to je moc! Jsem tenista a ne ragbista."
 

Tomáš Berdych při své osmé účasti na Australian Open poprvé prolomil brány čtvrtfinále a jeho dalším soupeřem bude další španělský tenista Rafael Nadal.
 

Končí Benešové
 

Čtvrté kolo bylo letos maximem pro Ivetu Benešovou, když nestačila na třetí nasazenou Bělorusku Victorii Azarenkovou. Iveta Benešová předvedla proti Victorii Azarenkové celou řadu povedených výměn, především z forhendu se jí dařilo tlačit soupeřku do defenzivy, naopak z bekhendu často chybovala. Běloruska byla úderově jistější z obou stran a daleko méně chybovala.
 

Jako první tenista v mužské dvouhře prošel do čtvrtfinále turnaje Rafael Nadal, který ve třech setech zdolal krajana Feliciana Lópeze.
 

Australian Open, 100. ročník mezinárodního tenisového mistrovství Austrálie, Melbourne, tvrdý povrch (celková dotace 26 milionů australských dolarů - 26,765 milionu amerických dolarů):
 

MUŽI
Dvouhra - 4. kolo: Berdych (7-ČR) – Almagro (Šp.) 4:6, 7:6(5), 7:6(3), 7:6(2), Nadal (2-Šp.) – F. López (18-Šp.) 6:4, 6:4, 6:2.
 

ŽENY
Dvouhra - 4. kolo: Azarenková (3-Běl.) - BENEŠOVÁ (ČR) 6:2, 6:2, A. Radwaňská (8-Pol.) - Görgesová (22-Něm.) 6:1, 6:1, Clijstersová (11-Bel.) - Na Li (5-Čína) 4:6, 7:6(6), 6:4.

jpz tn.cz / Mediafax