Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2009 17:46

Berdych i Štěpánek jsou na turnaji v Barceloně v osmifinále

Témata:

Tomáš Berdych se mezi šestnáct nejlepších probil přes domácího Hernandeze, Radek Štěpánek vyprovodil ve dvou setech Srba Tipsareviče.

Turnaj v Barceloně je dotován více než dvěma miliony eur a patří mezi nejprestižnější podniky na antuce. Stejně jako minulý týden v Monte Carlu se i teď na Pyrenejský poloostrov sjela tenisová elita.

Berdych jde dál po třísetové

Více než dvouhodinovou bitvu musel svést Tomáš Berdych s Oscarem Hernandezem. Potvrdilo se, že Španěl se na antuce cítí velice dobře a na poslední vzájemné střetnutí, které Berdych vyhrál na Australian Open v roce 2008 dávno zapomněl. Tehdy český tenista povolil na tvrdém povrchu Hernandezovi pouhých šest her.

Tentokrát Španěla nezlomila prohraná první sada a druhý set si připsal v poměru 6:4. Berdych tak musel svého soupeře zlomit až ve třetím setu, který vyhrál 6:3.

Štěpánek přejel ve druhém setu Tipsareviče


Duel dvou naprosto rozdílných setů předvedli devátý nasazený Radek Štěpánek a srbský tenista Janko Tipsarevič. Zatímco o osudu první sady musel rozhodnout až tie break, v němž český hráč povolil svému soupeři pouze dva míče, ve druhém setu jasně dominoval náš daviscupový reprezentant.

Štěpánek totiž nadělil Tipsarevičovi kanára a po hodině a 34 minutách mohl začít vyhlížet svůj osmifinálový duel. V něm se střetne buď se Švýcarem Wawrinkou, který nedávno porazil i svého fenomenálního krajana Federera, nebo Rusem Južným.

Dlouhý ve čtyřhře dohrál


Z turnaje čtyřhry vypadl ve druhém kole Lukáš Dlouhý, který společně s Indem Leandrem Paesem nestačil na švédsko-jihoafrickou dvojici Simon Aspelin - Wesley Moodie.

Barcelona Open Banco Sabadell, turnaj ATP World Tour 500 event (Barcelona, 1 995 000 €)

Dvouhra - 2. kolo: BERDYCH (15-ČR) - Hernandez (Šp.) 6:2, 4:6, 6:3, Davyděnko (3-Rus.) - Clement (Fr.) 7:6(2), 6:2, ŠTĚPÁNEK (9-ČR) - Tipsarevič (Srb.) 7:6(2), 6:0, Robredo (6-Šp.) - Gaudio (Arg.) 7:6(6), 6:1, Nalbandian (7-Arg.) - Kunicyn (Rus.) 7:5, 6:4, Nadal (1-Šp.) - Gil (Portug.) 6:2, 6:2, Gonzalez (5-Chile) - Acasuso (Arg.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 2. kolo: Aspelin, Moodie (Švéd./JAR) - DLOUHÝ, Paes (3-ČR/Ind.) 7:6(5), 7:6(3), B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Parrott, Polášek (USA/SR) 6:3, 6:4.

jpz TN.cz