Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2015
video Davis Cup

Austrálie má sestavu snů. Do Ostravy přijede i kouzelník Kyrgios

Zatímco český daviscupový tým vstoupí do letošního ročníku slavné soutěže bez Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka, Austrálie dorazí do Ostravy v plné síle. Dvojici mladíků Nick Kyrgios - Bernard Tomič doplní i wimbledonský vítěz Hewitt a Sam Groth.

"Kluci jsou nadšení a na nový ročník soutěže se těší," sdělil nehrající kapitán Wally Masur. "Jsem rád, že máme v týmu Nicka. Měl sice trochu obavy, jak to dopadne uzdravením jeho zad, ale on přes léto tvrdě pracoval a v daviscupovém týmu chtěl být," libuje si bývalý australský reprezentant a současný kouč Masur.


Australané mají v elitní stovce světového žebříčku pět tenistů a čtyři z nich přijedou poměřit síly s Čechy. Jediným hráčem ze stovky, který chybí, je Marinko Matoševič. S týmem ale dorazí i náhradníci Thanasi Kokkinakis a Alex Bolt. Právě leváka Bolta sebou Australané berou kvůli tréninkům, protože je prý typově hodně podobný české dvojce Jiřímu Veselému.


Český tým sice povede Lukáš Rosol, který je v žebříčku ATP zatím před Nickem Kyrgiosem, z posledních 15 zápasů ale prohrál třináctkrát. Za Jiřím Veselým, který je na 46. místě světa už jsou v nominaci jen 239. hráč žebříčku Adam Pavlásek a Jan Mertl, který je na 281. místě.
 

ram TN.cz