Plíšková i Hradecká končí

Paráda: Berdych zdolal Troického a postoupil do osmifinále!

Tomáš Berdych
Zdroj: isifa.com

Tomáš Berdych postoupil popáté za sebou do osmifinále grandslamového Australian Open. Sedmý nasazený tenista za necelé dvě hodiny zdolal ve 3. kole Srba Viktora Troického po setech 6:4, 6:3 a 6:4.

S turnajem se ve 3. kole rozloučila Karolína Plíšková, která nestačila na desátou nasazenou Jekatěrinu Makarovovou z Ruska a prohrála dvakrát 4:6. Neuspěla ani kvalifikantka Lucie Hradecká po prohře 6:7, 5:7 s Němkou Julií Görgesovou.

Berdych celý zápas výborně podával. Troickému nepovolil žádný brejkbol a sám udeřil v každém setu jednou. V prvním vzal soupeři podání až ke konci, v druhém a třetím shodně vždy na začátku a pak vývoj kontroloval. "Cítím se dobře a doufám, že mě tady ještě několikrát uvidíte," usmíval se spokojený Berdych po utkání.

Zápas mohl ukončit už za stavu 5:3 ve třetím setu, ale srbský tenista odvrátil postupně sedm mečbolů. "Na papíře to nevypadá dobře, ale bylo to při jeho servisu a zahrál vždy dobře," komentoval český hráč koncovku. Postup do 4. kola tak stvrdil až následně při svém podání při osmém mečbolu dvacátým esem.

V duelu o čtvrtfinále čeká Berdycha domácí australský soupeř. Hrát bude s vítězem souboje Bernarda Tomice se Samem Grothem. "Je jedno s kým budu hrát, zase se budu snažit předvést svůj nejlepší tenis," řekl devětadvacetiletý Berdych.

Hradecká, která v 1. kole vyřadila pátou nasazenou Anu Ivanovičovou ze Srbska, držela s Görgesovou krok, ale v koncovkách obě sady ztratila. "Škoda, ale i tak jsem spokojená se svým výkonem," napsala pražská rodačka na sociální sítě po svém prvním vystoupení ve 3. kole na grandslamu. V Melbourne ještě pokračuje s Andreou Hlaváčkovou ve čtyřhře a s Rumunem Horiou Tecauem bude hrát mix.

V osmifinále jsou rovněž třetí nasazená Simona Halepová z Rumunska a turnajová sedmička Eugenie Bouchardová z Kanady.