Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2015 17:36
klubová ikona

ŠOK V BANÍKU: Nechceme tě, slyšel Baroš, míří do Boleslavi?

Milan Baroš
Zdroj: isifa.com
Milan Baroš

Milan Baroš opouští Ostravu. Třiatřicetiletý bývalý reprezentační útočník od vedení Baníku nedostal nabídku na prodloužení smlouvy a jako volný hráč hledá nové angažmá.

Vedení ostravského klubu v podstatě udělalo ze svého pohledu logickou věc. Zbavilo se fotbalisty, který mluvil otevřeně, bez servítků, ale také kritizoval dění uvnitř klubu. A proto konec spolupráce asi není překvapením.


Jenže Milan Baroš byl pro fanoušky klubu symbolem. Byl jedním z těch, kteří se vrátili a chtěli pomoci. Letos sice odehrál jen 11 zápasů a dal jen 2 góly, morálně však šel příkladem. Chtěl, bojoval a diváci si ho vážili.


Barošovi na Bazalech po sezoně vypršel kontrakt, ale o pokračování spolupráce se prý ani nejednalo. "Abych pravdu řekl, z vedení se se mnou na téma prodloužení smlouvy nikdo nebavil, o mém dalším působení v klubu jsme se tedy vůbec nebavili. Takže teď zvažuju další možnosti, ale fotbal ještě hrát chci," řekl Baroš ČTK.


Barošův vztah se současným vedením Baníku v posledních měsících ochladl. Nejlepší střelec mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku, který už dříve ekonomicky sužovanému klubu daroval milion korun a na jaře 2013 jeho dres oblékal bez nároku na honorář.


V zimě označil za nekoncepční odvolání trenéra Martina Svědíka od týmu na pátém místě tabulky a nyní po závěrečném utkání s Duklou kritizoval poměry ve vedení klubu.


Rodák z Vigantic se na Bazaly vrátil v říjnu po dlouhé zdravotní přestávce způsobené zraněním kolena, které si přivodil při posledním zahraničním angažmá v tureckém Antalyasporu. Na jaře dvěma góly Baníku pomohl k bodovému zisku proti Spartě a Liberci, pak ale kvůli svalovému zranění šest zápasů musel vynechat.


Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 a někdejší hráč Liverpoolu, Galatasaraye Istanbul, Aston Villy, Portsmouthu a Lyonu přes jarní zdravotní problémy ještě neplánuje pověsit kopačky na hřebík. O Baroše je dlouhodobý zájem z Asie, útočník ale jednoznačně preferuje střední Evropu.


"Přesněji řečeno bych už chtěl zůstat opravdu co nejblíže domova, za ty roky jsem se po světě najezdil dost a za každou cenu do zahraničí jít nechci. Myslel jsem, že už to dokopu v Ostravě, ale to se bohužel nepovede. Něco se rýsuje a myslím, že by brzo mohlo být jasno," řekl Baroš. Jednou z možností je podle zdrojů TN.cz stěhování do Mladé Boleslavi.

ČTK TN.cz