Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2010 15:25

Českým týmovým šampionem se stali hráči olinaprotýmu.ua

Vítězný olinaprotým.ua ve složení Novotný, Hudeček, Šmídová, Felfel.

Do finálového dne Czech Team Championship postoupilo devět nejlepších týmů ze základních skupin. Více než čtvrt milionu nakonec putuje do kapes hráčů olinaprotýmu.ua

V neděli přesně v 16:00 zasedlo k pokerovým stolům Card Casina Prague v Praze na Smíchově 36 hráčů (9 týmů po 4 hráčích) a rozehráli boj i historicky první titul českého týmového šampiona v Texas Hold'em Pokeru.  

tymy z vrchu

 
V sobotu byly ve třech základních skupinách nejlepší týmy Unibetu, Budějcká šlechta a Slováci z pokergame.sk. Body se však v týmové soutěži do finále nepřenášejí, ale dalo se očekávat, že tato družstva budou hýbat pořadím na předních pozicích i v závěrečných bojích. Finále Czech Team Championshipu se hrálo stejným systémem jako v základních kolech, takže každý z hráčů odehrál dva jednostolové turnaje pro 9 hráčů.

 
1. finálové kolo 
 
V první turnajové rundě se vůbec nedařilo Pokerman Pro teamu a také seskupení kolem kasina Jalta nemělo v prvním kole na růžích ustláno. Hráči obou výše zmíněných týmů se s turnaji loučili mezi prvními a Jalta dokonce přepsala sobotní „historické“ tabulky rekordně nízkým počtem bodů za jedno kolo. Jedno osmé a tři sedmá místa znamenaly pro Jaltu konec všech nadějí na dobré umístění. 
 
Pokerman PRO team měl obrovskou smůlu. Nejprve si Ladislav Míka naběhl s párem králů do es Tondy Felfela a chvíli po něm Jaroslav Vajgl neustál svá esa proti soupeřově A-Q. Dvě devátá místa doplnil Lukáš Dydek osmým a Oldřich Trávníček žalostný stav už jen minimálně zkorigoval. 
 
Na druhé straně se po prvním kole držely týmy Budějcké šlechty, olinaprotým.ua a Unibet. O vítězi však zdaleka nebylo rozhodnuto a ani pro průběžně sedmý King Poker Club Beroun ještě nebylo nic ztraceno. O všem muselo rozhodnout až druhé kolo.
 
 
Průběžné výsledky po 1. finálovém kole 
 
1. Budějcká šlechta --- 230 b.
2. Olinaprotým.ua --- 190 b.
3. Unibet Team --- 178 b.
4. Klub Flop --- 164 b.
5. Team PokerLoco --- 152 b.
6. Pokergame.sk --- 151 b.
7. King Poker Club Beroun --- 137 b.
8. Pokerman PRO Team --- 26 b.
9. Jalta 111 PRO Team --- 16 b. 
 
 
2. finálové kolo 
 
Ve druhém finálovém kole byla znát ztráta motivace u týmů Pokermanu a Jalty, jejichž hráči tak odcházeli z Card Casina mezi prvními. U Jaroslava Vobořila však zvítězil sportovní duch nad materiální stránkou a ve svém turnaji ukořistil první místo i přes to, že Jalta už dávno ztratila šance na jakékoliv umístění na penězích. 
 
V popředí startovní finálové listiny se odehrávaly líté boje a v závěru bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi týmy Budějcká šlechta a olinaprotým.ua. Důležitý krok k prvnímu místu olinaprotýmu udělal Aleš Hudeček, který ve svém „sitku“ porazil v heads-upu Karla Kratochvíla z Budějcké šlechty. Když jeho vítězství potvrdil výhrou i jeho spoluhráč Antonín Felfel nebylo o prvním místu pochyb. 
 
Kdyby se vyhlašovala cena pro nejužitěčnějšího hráče šampionátu, stal by se jím jednoznačně Antonín Felfel, který první den získal dvě první místa, na která ve finále navázal jedním třetím a na závěr opět prvním místem. Svému týmu tak uhrál 355 bodů a k tomu se žádný jiný hráč ani zdaleka nepřiblížil. 
 
 
Czech Team Championship - výsledky
 
1. Olinaprotým.ua --- 520 b. (264.000 Kč)
(Antonín Felfel, František Novotný, Eva Šmídová, Aleš Hudeček)
olinaprotym.ua
Vítězný olinaprotým.ua ve složení Novotný, Hudeček, Šmídová, Felfel.
 
2. Budějcká šlechta --- 399 b. (180.000 Kč)
(Milan Stanislav, Karel Kratochvíl, Dominik Bican, Peter Micaj)
budejcka slechta
Tým Budějcká šlechta, dříve známý z PC hry Counter Strike.
 
3. Unibet Team --- 339 b. (108.000 Kč)
(Zdeněk Habala, Jan Blahynka, Karel Kratochvíl, Tomáš Krchňák)
unibet team
Hráči on-line herny Unibet se umístili na třetím místě.
 
4. Team PokerLoco --- 321 b. (48.000 Kč)
(Martin Ilavský, Anton Karasinský, Martin Svočák, Ján Svočák)
5. Klub Flop --- 244 b.
(Petr Jamný , Ladislav Kaláb, Petr Babák, Marek Sukup)
6. King Poker Club Beroun --- 237 b.
(Miroslav Záruba, Jiří Míka, Lubomír Mareš, Pavel Berka)
7. Pokergame.sk --- 217 b.
(Adrian Sniežek, Marek Miček, Peter Ješko, Matej Maceják)
8. Jalta 111 PRO Team --- 142 b.
(Jaroslav Vobořil, David Lacina, Alexander Koliev, Ašot Akopyan)
9. Pokerman PRO Team --- 69 b.
(Jaroslav Vajgl, Lukáš Dydek, Ladislav Míka, Oldřich Trávníček)

 

Jan Hedbávný