Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2014 20:34
VIDEO NESMRTELNÝ CHLAPÍK

Váňa pojede Velkou Pardubickou! Musí hlídat životosprávu

Zdroj: TV Nova

Známý žokej Váňa potvrdil, že v říjnu ve svých dvaašedesáti letech pojede Velkou Pardubickou, ačkoli při té loňské mluvil o konci kariéry. Jenom dodal, že si teď bude muset více hlídat životosprávu.

Bez velkého zadýchání a v klidu, podle svého zvyku ze zadní pozice odjel Josef Váňa s Tiumenem kvalifikaci na Velkou pardubickou. Osminásobný vítěz slavného překážkového dostihu se tak nejspíše ještě jednou postaví v 61 letech na start a bude bojovat o další triumf.
 

"Mety bych si nedával, jestli bude Velká rychlá jako dnes kvalifikace, tak ta meta může být hodně vysoko," řekl Váňa po čtvrtém místě v třetí kvalifikaci na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se poběží 12. října.
 

Díky tomu, že Váňa úspěšně a bez problémů dokončil kvalifikaci, může jet Velkou pardubickou a očekává se, že se tak stane. "Do Velké daleko, jsou dva měsíce. Tiumen musí být po tomhle dostihu v pořádku a za pár dnů vyhlásíme ortel. Když Velká, tak s Tiumenem, když budeme v pořádku," vyhlásil Váňa.
 

Tečku za úspěšnou kariérou chtěl udělat už před rokem, ale na poslední překážce spadl a cílovou rovinkou prošel za potlesku tribun pěšky. Po zimě si řekl, že se chce s dostihem rozloučit důstojněji. "Já nevím, jak pro něj, ale pro mě je to lahodné svezení, a proto jsem se rozhodl, že to ještě zkusíme," řekl Váňa.
 

Třináctiletý hnědák Tiumen, s kterým Váňa vyhrál Velkou pardubickou v letech 2009 až 2011, ukázal, že stále může konkurovat mladším. "Koník dneska vypadal v dostihové kondici, žádný zbytečný lavůrek tam nebyl," pochválil Váňa anglického plnokrevníka. "Svezení na něm je lahodné, já se zase jen vezl."
 

Faktem je, že Váňa s Tiumenem zpočátku s obtížemi drží tempo a jezdí v dostihu ze zadních pozic. Stejné to bylo v kvalifikaci. "Ze začátku mívá problémy, ale on ten kurs tak dobře zná, tak si to diriguje sám, aby mu to vycházelo. Já to jen koriguju, aby neutíkal moc pomalu, a sem tam řeknu: Přidej, nebo to nedohoníš!" řekl.
 

Do sedla se Váňa vrátil i proto, že chtěl zhubnout. "To hlavní to nebylo, ale pravda je, že když jsem byl celý život normální a najednou měl kolem pasu laloky, tak to nebylo příjemné," řekl Váňa, který tradičně plave, jezdí na kolečkových bruslích, chodí do sauny a do práce jezdí na kole. Manželka Pavla si ho občas dobírá, že se váží příliš často. "Ptá se mě: Jak jsi mohl za pět minut shodit?" řekl Váňa.
 

Program do Velké pardubické je pro Váňu rutinou, vždyť by se na start měl postavit už poosmadvacáté. "Máme zažitý model. Necháme Tiumena týden, možná dva podle únavy odpočinout a ještě trošičku malinko zapracujeme na vytrvalosti. Pravda je, že jsem v posledních letech koně zbytečně moc honil, proto nebyly výsledky až takové, a proto to zkusíme změnit," řekl Váňa.
 

TV Nova/ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.8. | 11:24 josevanajebuh
3
To bysme nebyli v Česku,aby se neozval nějaký závistivec,který nepřeje Pepovi ...
24.8. | 09:27 jardajaroslav
-3
Tenhle "dědek" nedá pokoj, dokud se nezmrzačí a nebo nezabije ! Divím ...
24.8. | 11:27 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
jardajaroslav - nejde vám o zdraví Josefa Váni,ale jen mu závidíte jeho úspěchy !! Nebezpečné je to pro všechny bez ohledu na věk,ale Pepa je profík ! Ostatní padají a jejich koně musejí občas utratit,což se u Pepy nestalo možná ani jednou - naopak mnoho koňů co na tom byli zle zachránil a ještě s ...
24.8. | 11:24 josevanajebuh
3
Náhlasit nevhodný komentář
To bysme nebyli v Česku,aby se neozval nějaký závistivec,který nepřeje Pepovi jeho úspěchy a vykecává o věku,který je u Pepy jen číslo ! Je inspirací pro mladší,lidi jeho věku i starší,že se na věk nemusí ohlížet a stejně můžou být úspěšní a úspěšnější než mnohem mladší !
24.8. | 11:19 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
jaroslave na koni jezdí a dokonce závodí i mnohem starší lidé než je Josef Váňa..vítězí i 75letí a na koni můžou jezdit i lidé,kterým je 90 let ! To že vy ve svém věku nemůžete sedět ani na dřevěném koni je jen váš problém !
24.8. | 09:27 jardajaroslav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle "dědek" nedá pokoj, dokud se nezmrzačí a nebo nezabije ! Divím se jeho manželce že ani ona nemá rozum. V tomhle věku už je nebezpečné sedět i na dřevěném houpacím, natož na živém. Tady jde přece o jeho zdraví. Sláva by měla jít stranou.
23.8. | 23:39 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pepa má stejnou košili jako měl Jágr,jen v jiném odstínu a stejně jako Jarda tykal novinářům,když řekl,že je blbý když najednou máš špeky :-) !
23.8. | 23:31 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
A už nechci od Pepy slyšet větu,že ukončil kariéru..nebo může to říct,ale po dostihu kdy byl naštvaný,že kvůli koni bez jezdce upadl,to bylo v emocích..nechci už vidět Pepu takhle naštvanýho,odteď ho chci vidět jen tak spojenýho jako byl dnes !
23.8. | 23:19 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
A zdá se mi i vzhledově mladší..možná je to tím,že byl dneska v pohodě a nadšený z dostihu..
23.8. | 23:17 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě je nejlepší..
23.8. | 23:16 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
A Pepa Váňa vůbec nemusí hubnout ! Dokonce vypadá líp,když váží víc ! Potřebuje mít jen váhu na dostihy,jinak vypadá nejlépe,když má o několik kil víc..
23.8. | 23:14 josevanajebuh
2
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo to moc pěkné a povedené ! 4.místo je skvělé vzhledem k tomu,kolik bylo pádů a komplikací v dostihu..byl to docela chaos..Pepa Váňa prostě nestárne !