Publikováno 24. 5. 2010

Závod Kolem Kalifornie vyhrál australský cyklista Rogers

Australský cyklista Michael Rogers vyhrál svůj druhý etapový závod v sezoně.

Po Andalusii triumfoval Rogers i v závodě Kolem Kalifornie. Do cíle závěrečné osmé etapy dojel jako osmý po boku hlavního konkurenta Davida Zabriskieho a uhájil tak svůj těsný devítivteřinový náskok před Američanem, který tak během posledních pěti ročníků závodu skončil potřetí na druhém místě.

Závěrečnou etapu vyhrál Kanaďan Ryder Hesjedal, který v závěru přespurtoval Američana George Hincapieho, Španěla Carlose Barreda a dalšího domácího reprezentanta Christophera Hornera.

Slovenský závodník Peter Sagan v neděli dojel na 11. místě. V celkovém pořadí skončil vítěz dvou etap osmý se ztrátou dvou minut na vítězného Rogerse.

Cyklistický etapový závod Kolem Kalifornie - závěrečná 8. etapa (134,4 km):
1. Hesjedal (Kan.) 3:21:56, 2. Hincapie (USA), 3. Barredo (Šp.), 4. Horner (USA) všichni stejný čas, 5. Pujol (Šp.) -5, 6. Langeveld (Niz.) -28.

Konečné pořadí:
1. Rogers (Austr.) 33:08:30, 2. Zabriskie -9, 3. Leipheimer (oba USA) -25, 4. Horner -1:04, 5. Hesjedal -1:08, 6. Voigt (Něm.) -1:44.