Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 7. 2014
hodně smutný konec

Záhadná smrt skvělého boxera. Našli ho v Komárnu v kontejneru!

Tibor Rafael
Zdroj: boxingscene.com
Tibor Rafael
Témata:

Jeden z nejlepších českých boxerů historie Tibor Rafael zemřel ve 44 letech v rodném Komárně. Měl medaile z mistrovství světa i Evropy. Jenže nakonec mu osud nepřál. Skončil na mizině a jeho mrtvé tělo našli v kontejneru.

Tibora Rafaela našli kolemjdoucí v jednom z kontejnerů na sídlišti v Komárně. Podle zjištění deníku Nový čas zemřel na infarkt.

Reklama


„Viděl jsem ho den před smrtí. Byl hodně opuchlý v tváři. Způsob života, jakým žil, se ne něm projevil a zřejmě se podepsal i pod jeho smutný konec," sdělil deníku Gabriel Hencz, který je i majitelem pohřební služby, takže svému bývalému kamarádovi vystrojí i pohřeb.

 


Rafael získal v roce 1993 stříbro na mistrovství Evropy a bronz na světovém šampionátu v lehké váze. "Byl to jeden z nejlepších a nejtechničtějších borců v Evropě ve váze do 60 kilogramů," uvedl trenér Svatopluk Žáček, který boxera vedl v jeho aktivní kariéře.


K Rafaelovým úspěchům patřilo i několik titulů z mistrovství republiky a vítězství na Velké ceně Ústí nad Labem i vítězství ve Světovém poháru v Bangkoku v roce 1994. Na olympiádu se ale nikdy nepodíval.
 

Poslední zápas odboxoval 6. dubna 2014 ve Štúrovu. Necelé tři měsíce poté, 1. července zemřel.
 

ram, čtk, čas.sk TN.cz
Reklama

 

Reklama