Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2012
zaskočí favorita?

Zabiják ze Sýrie ještě neprohrál, zdolá také Klička?

Manuel Charr
Zdroj: oficiální zdroj
Manuel Charr

V sobotu 8.září se koná boxerský zápas o světový titul WBC v těžké váze. Zajímá vás, kdo je vyzyvatelem ostříleného šampióna Klička? Podívejte se, jak se daří Manuelovi Charrovi.

Manuel Charr je sedmadvacetiletý německý profesionální boxer. Narodil se v Sýrii, brzy se však s rodiči přestěhoval k našim západním sousedům. S bojovými uměními začal až v sedmnácti letech, kdy ho k tomu přivedl bratranec Yusef Ramadán a za svůj vysněný sport si vybral muay thai.

 

DÁLE ČTĚTE:
Mám lví srdce a vyhraji, hlasí boxer Charr, který vyzve Vitalije Klička
 

V roce 2003 se stal šampiónem Německa v thajském boxu, o dva roky později dokonce mistrem Evropy. Na svém kontě měl celkem devatenáct zápasů a všechny vyhrál. Vzhledem k těmto úspěchům dostal pozvánku na boxerský kemp Max-Schmeling Gym v Berlíně, kde se mu tento styl boje zalíbil a rozhodl se začít kariéru boxera.
 

První krůčky ve světě boxu šel pod dohledem německého trenéra Ulli Wegnera. Jako profesionální boxer působil od roku 2005. Jeho prvním soupeřem byl český boxer David Vicena, kterého porazil ve čtvrtém kole. Během prvního roku stihl odboxovat čtyři zápasy, všechny vítězně.

 

Manuel Charr
Zdroj: isifa.com Manuel Charr

 

Manuel se po sedmé výhře nad Pedrem Carrionem v roce 2006 rozhodl, že potřebuje pauzu a k boxu se vrátil až po dvou letech. Jeho famózní forma ovšem následkem pauzy neutrpěla. Charr začal okamžitě vyhrávat a v roce 2011 porazil Marcela Luize Nascimenta. Touto výhrou si vybojoval volný mezinárodní titul Silver WBC v těžké váze.
 

V současné době má na svém kontě neuvěřitelných 21 zápasů, z čehož ani jediný neprohrál a jedenáctkrát zvítězil knockoutem, třikrát dokonce v prvním kole. V květnu letošního roku se posunul na sedmou příčku světového žebříčku WBC a v červnu dostal slib boje o světový titul WBC proti Vitalij Kličkovi.
 

Boj mezi těmito dvěma se odehraje 8. září v Moskvě od 20:55 a živě ho můžete sledovat na FANDOVI a VOYO.CZ.

Tereza Janovská