Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2012

ZABIJÁK Vitalij Kličko se chystá na Brita Chisoru

Boxerský mistr světa v těžké váze Vitalij Kličko přiznal, že se připravuje na únorový souboj o titul s Britem Dereckem Chisorou jako by to měl být jeho poslední zápas.

Souboj čtyřicetiletého Ukrajince Vitalije Klička a osmadvacetiletého Brita Derecka Chisory o titul WBC se uskuteční 18. února v Mnichově. Chisora na pondělní tiskové konferenci v Londýně měl tradičně plno bojovných řečí. Podle boxera, za kterým nejsou žádné mistrovské tituly, oba ukrajinští boxeři už nudí a Vitalije prý pošle k zemi v šestém kole. "On a jeho bratr Vladimir zabili sport, který miluju," tvrdí boxer z Londýna, který se sám přezdívá "Černý mor".
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Vitalij Kličko vystudoval během boxerské kariéry doktorát ze sportovních věd a v ringu získal přezdívku "Železná pěst". "Víte co? Nakopu mu zadek," přidal další silácké řeči Chisora. Zato Kličko se při společné tiskové konferenci snažil vystupovat spíše diplomaticky, jak je u něho zvykem. "Půjdeš k zemi v šestém kole," nestačilo Chisorovi.
 

"Vím, že to bude velký boj a že bude hodně motivovaný, proto jsem si ho vybral," uvedl Ukrajinec, jenž vyhrál v kariéře 43 duelů, z toho 40 knokautem a jen dva zápasy skončily jeho prohrou.
 

Kličko se prý cítí, jako by mu bylo pětadvacet. "Každý zápas může být můj poslední, proto se podle toho připravuju," řekl Vitalij Kličko. Přestože už toho má za sebou hodně, stále má nesplněné sny. "Chtěl bych ještě boxovat s Davidem Hayem," řekl ke snu postavit se bývalému mistru světa federace WBA. "Ale jsme strašně daleko dohodě o smlouvě. Je těžké dohadovat se s jeho právníky. On si myslí, že je mistrem světa, přesto pořád doufám, že se poměříme," dodal Kličko.

Mediafax