Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.7. 2009 18:42

Výškař Bába přeskočil v Londýně 233 cm a vyhrál

Jaroslav Bába vyhrál na mítinku Super Grand Prix v Londýně výšku skokem 233 centimetrů.

Bronzový medailista z olympiády v Aténách předvedl tři týdny před startem mistrovství světa v Berlíně svůj nejlepší výkon od roku 2005.


Bába znovu dokázal, že je po dlouhodobém zranění zpět mezi světovou elitou. O dva centimetry nad své letošní maximum se čtyřiadvacetiletý výškař dostal na třetí pokus a jako jediný v soutěži. Český rekordman se pak ještě pokoušel vyrovnat letošní světové maximum 235 centimetrů, ale třikrát neuspěl. V aktuálních tabulkách se nyní dělí o páté místo.


V očekávaném závodě na 200 metrů zvládl mistr světa Tyson Gay zatáčku s rovinkou za rovných 20 sekund. Stejně jako v pátečním programu na poloviční trati jeho soupeř Usain Bolt (9,91) nezaútočil ani Američan na své letošní maximum (19,58). Gay startoval přesto, že jej v přípravě limitovaly potíže s třísly.


"Dva týdny jsem netrénoval, tahá mě trochu tříslo. Chtěl jsem si jen zkusit, jaké to je s tím běžet," řekl Gay. "A nerozcvičil jsem se tak, jak bych potřeboval. Jinak to mohlo být nejmíň 19,80," dodal světový šampion.


O výkony roku se postarala jeho krajanka Lashinda Demusová na překážkářské čtvrtce za 53,65 a etiopská vytrvalkyně Tiruneš Dibabaová, jež závod na 5000 metrů vyhrála za 14:33,65.

tn.cz / ČTK