to jsou věci!

VUELTA po česku! Drsnou horskou etapu vyhrál König!

Leopold König
Zdroj: isifa.com

Fantazie! Čeští cyklisté na slavné Vueltě září, vyhráli už druhou etapu v řadě. Po pátečním triumfu Zdeňka Štybara se stal novým hrdinou Leopold König! Jezdec stáje NetApp, který na závodu debutuje, vyhrál dokonce horskou etapu!

Leopold König se po etapovém triumfu dostal v průběžném pořadí na 5. příčku a na vedoucího Nicolase Roche ztrácí v celkové klasifikaci pouhých 29 sekund!

Pětadvacetiletý König si dojel pro vítězství v závěrečném stoupání do Estepony. Zhruba dva kilometry před cílem se odpoutal od vedoucí skupiny favoritů a vydal se stíhat domácího Igora Antóna, jenž jel osamocen v čele.

Asi půl kilometru před cílem 166 km dlouhé etapy König vadnoucího Španěla předjel a směřoval za vítězstvím. V závěru se k němu sice začal mocně přibližovat jiný domácí jezdec Daniel Moreno, ale český cyklista triumf o sekundu uhájil.

"První část stoupání byla prudká a druhá část spíš pozvolná. Věděl jsem, že když přežiju tu úvodní část, v druhé budu moci zaútočit," vyprávěl Leopold König, který už letos vyhrál etapu v závodu Kolem Kalifornie. "Snažíme se tady o umístění v top 10 v celkovém pořadí, ale také chceme získat nějaké etapové výhry. Takže to byl pro nás velký den," pochvaloval si šestý český vítěz na Grand Tour.

Třetí dojel s pětisekundovým odstupem právě Roche a vystřídal v čele Itala Vincenza Nibaliho, jenž zaostal 27 sekund. Nibali klesl na čtvrtou pozici, mezi něj a Roche se ještě dostali Američan Christopher Horner a Moreno.

Pořadí v elitní desítce naopak opustil Roman Kreuziger, který ztratil téměř šest minut a propadl se na 35. místo a ztratil prakticky šanci na úspěch v celkovém hodnocení.