Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2009

Volejbalistky opět neuhrály ani set a na ME skončily desáté

Volejbal. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj

České volejbalistky se rozloučily s mistrovstvím Evropy hladkou porážkou 0:3 s Tureckem, kterému podlehly po setech 16:25, 20:25 a 23:25 a obsadily konečné desáté místo.

Na turnaji si české volejbalistky připsaly jediné vítězství ve skupině nad Ázerbájdžánem 3:2. Ve zbývajících pěti zápasech prohrály a ve čtvrtfinálové skupině neuhrály proti Německu, Itálii a dnes proti Turecku ani set. Nenaplnily tak své přání skončit do šestého místa a vyhnout se kvalifikaci na příští mistrovství Evropy.


Proti Turecku měly české hráčky k zisku setu v závěru zápasu nejblíže. Po dvou prohraných sadách je nezlomil v koncovce ani čtyřbodový náskok soupeřek 21:17. Zpřesnily podání, vyšlo jim i důraznější podání a také třikrát zablokovaly útok soupeřek. Vyrovnaly na 23:23, v koncovce se ale prosadily zkušenější turecké volejbalistky.


V úvodu duelu české hráčky dlouho tápaly. Jejich výkon doprovázela nervozita a časté chyby, po nichž darovaly soupeřkám často laciné body. Turecké hráčky uplatňovaly na síti svou výškovou převahu, měly přesnější bloky a také vynikaly větší rychlostí při kombinačních akcích.


V matném výkonu pokračovaly české hráčky až do poloviny druhé sady, kdy prohrávaly vysoko 9:15. Trenérka Táňa Krempaská pak několika střídáními oživila hru. Po zlepšení servisu se podařilo českým hráčkám šňůrou 7:1 nečekaně srovnat krok. Turecké hráčky ztratily suverenitu, přesto koncovku setu zvládly. Třetí díl nabídl vyrovnanou partii, v níž ale bojovně hrající české hráčky doplatily na chyby v prostřední části setu.


Čtvrtfinálová skupina F (Katovice):

Turecko - Česko 3:0 (16, 20, 23)
Čas: 76 minut. Diváci: 2000.
Sestava Česka: Havelková, Jelínková, Matuszková, Šenková, Kallistová, Plchotová, libero Tomanová - Adlerová, Jášová, Havlíčková, Mühlsteinová.

ČTK