světová liga

Volejbalisté mají skalp Korejců! Museli přitom odvracet mečbol

Martin Kryštof
Zdroj: Mediafax

Čeští volejbalisté pokračují v nedějné cestě Světovou ligou. V Českých Budějovicích porazili v úvodním utkání dvojzápasu Koreu po dramatické bitvě 3:2 na sety. Byli přitom jen jeden míč od prohry!

Zápas mohli svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala ukončit už ve čtvrté sadě, ale promarnili čtyři mečboly. V hokejové Budvar Areně vyhráli po skoro dvou a půl hodinách rozhodující tie-break 20:18. Odveta je na pořadu v pátek.

Že půjde o drama, ukázala hned první sada, v které měli Češi čtyři setboly po sobě, ale úvodní dějství prohráli 31:33. Pouze druhý set měl jasný průběh a domácí volejbalisté ho i díky výborným blokům vyhráli přesvědčivě 25:19.

Češi střídali skvělé okamžiky s chybami. Třetí set vyhráli 26:24 a ve čtvrtém vedli 24:21 a 25:24, ale nedokázali překonat obranu soupeře, nebo poslali jako Linz smeč do autu a sadu ztratili. V tie-breaku prohrávali už 8:11, ale vývoj otočili. Nevyužili ani další tři mečboly. Soupeř při svém jediném mečbolu poslal podání do autu a až osmý český mečbol v utkání byl poslední.

V prvním dvojutkání ve Světové lize volejbalisté minulý týden v Portugalsku vyhráli a prohráli. Čtvrtým účastníkem skupiny jsou Nizozemci, které budou v hale chomutovských hokejistů SD Aréně hostit 13. a 14. června.

Volejbalisté hrají Světovou ligu díky rozšíření počtu týmů po jedenácti letech podruhé v historii. V roce 2003 jako nováčci nečekaně postoupili až do semifinále a obsadili čtvrté místo.