Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2011

Volejbalisté Kubala s Benešem budou v Praze nejhůře devátí

Česká dvojice Petr Beneš a Přemysl Kubala ootočila na Štvanici zápas s Lotyši Martinsem Plavinšem a Janisem Šmedinšem.

Plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou skončí na turnaji Světového okruhu v Praze nejhůře devátí. Česká dvojice dokázala v druhém kole otočit zápas s Lotyši Martinsem Plavinšem a Janisem Šmedinšem a pro prohrané první sadě nakonec zápas vyhrála 2:1.
 

Na štvanickém písku už skončili Jan Dumek s Martinem Tichým, kteří prohráli v prvním kole i v opravách a budou pětadvacátí. Opravy ještě čekají Martina Lébla s Michaelem Plačkem.
 

"Je to úžasné. V prvním setu jsme chybovali, což je důkaz, že to ještě nemáme v ruce, a o to je to cennější výhra a má svoji váhu," radoval se Kubala. "Bylo to na morálku, nemáme natrénováno s balonem ani fyzičku," oddechoval Beneš.
 

V pátek se Češi mohou těšit na nejlepší pár světa Todd Rogers, Phil Dalhausser. Američané letos ještě neprohráli ani jeden z 14 zápasů. "Chtěli jsme je, bude to zážitek hrát s nejlepšími beachvolejbalisty světa a máme s nimi z loňska nevyřízené účty," připomněl Kubala červencovou prohru 1:2 v Gstaadu. "Půjdeme do nich zodpovědně, nebudeme bláznit, ale zároveň si ten zápas zkusíme užít," uvedl Beneš.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

V pražském utkání druhého kola s Lotyši vedli Kubala a Beneš v prvním setu 10:4, ale náskok neudrželi a set ztratili. "Moc jsme chybovali a moc jsem nám nevěřil," řekl Beneš, které měl problém s fyzičkou. "Ale makal jsem, makal, a když jsme vyhráli druhý set, tak jsem do toho dal v tie-breaku vše a vyšlo to," ulevil si Beneš.
 

V prvním kole Beneš s Kubalou porazili Švýcary Martina Lacigu a Jonase Weingarta 21:19 a 21:16. "Vycházela nám taktika nehrát na jednoho hráče a rozhodl první set. To jednou budu pouštět synovi, jak se hraje koncovka," řekl Beneš.
 

Beneš s Kubalou spolu trénují na písku jen krátce a hrají letos první turnaj světové série. "Máme rezervy a silnější soupeř by je potrestal. Největší měrou se o výhru zasloužil Petr, který zvládl výborný zápas," pochválil Kubala partnera.
 

Vyrovnaný první set se Švýcary získali Češi v koncovce díky skvělému Kubalovu bloku. "Čekal jsem na něj celý set, protože v písku ještě plavu," řekl Kubala, pro kterého až na začátku května skončila sezona v šestkovém volejbalu.
 

Weingart s Lacigou, který má české kořeny a s bratrem Paulem se stal třikrát mistrem Evropy, prošli do hlavní soutěže akce s dotací 190 tisíc dolarů z kvalifikace. Českou dvojici trápili i na začátku druhého setu, ale Beneš s Kubalou je v závěru přehráli.
 

Dumka s Tichým poslali podle očekávání z 1. kola do oprav favorizovaní Brazilci Emanuel s Alisonem. "Nebylo snadné se rozjet proti tak dobrému páru. Jejich kvalita a výška bloků byly nad naše síly," zhodnotil zápas Tichý, který svým servisem celou hlavní soutěž turnaje zahájil. "Bylo krásné, když publikum ztichlo," řekl Tichý.
 

V opravách se Tichý s Dumkem vůbec nechytili proti německému páru Erdmann, Matysik. "Byli ve všem lepší, stoprocentně lepší," řekl Dumek zklamaně.

tn.cz / ČTK