Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2010

Vladimira Klička vyzve v prosinci mladý britský boxer Chisora

Britský boxer Dereck Chisora
Zdroj: oficiální zdroj
Britský boxer Dereck Chisora

Nejbližším soupeřem ukrajinského mistra světa Vladimira Klička bude britský boxer Dereck Chisora.

Úřadující mistr světa Vladimir Kličko a Dereck Chisora se utkají v německém Mannheimu 11. prosince a v sázce budou Kličkovy mistrovské pásy profesionálních organizací WBO, IBF a IBO. Oznámil to management čtyřiatřicetiletého ukrajinského šampiona.
 

O osm let mladší vyzyvatel nemá zatím v profesionálním ringu nijak velké jméno. Je ale úřadujícím britským mistrem a ve sbírce má titul z Her Commonwealthu. V profesionálním ringu za tři roky ještě neprohrál žádný ze 14 duelů, devětkrát zvítězil knokautem.
 

"Chisora je mladý, rychlý a má tvrdou ránu. Můj kouč Emanuel Steward už mě před jeho kvalitami varoval," řekl o nejbližším soupeři Kličko, který má bilanci 55 vítězství z 58 zápasů.

Britský boxer Dereck Chisora
Zdroj: oficiální zdroj Britský boxer Dereck Chisora

Celkem 49 duelů Kličko ukončil předčasně a Chisora věří, že si favorit nepřipíše jubilejní padesátý knokaut právě proti němu. "Samozřejmě si všichni myslí, že proti němu mám šanci asi jako sněhová koule v pekle, ale mě tohle nezajímá. Bude to můj večer, moje noc a na konci roku bude celý svět znát jméno Dereck Chisora," prohlásil odvážně Brit.
 

Už tuto sobotu bude svůj titul obhajovat starší z bratrů Kličkových Vitalij. V Hamburku bude jeho soupeřem v boji o pás organizace WBC Američan Shannon Briggs.

ČTK