Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2015
NAŠLAPANÉ SÁLY

VIDEO. Šipky! Hospodská zábava, ale i sport, kde se točí miliony

Zdroj: TV Nova
Témata:

Šipky, to už zdaleka není jen hospodská zábava. Pokud totiž šipky ovládáte na profesionální úrovni, můžete si vydělat klidně miliony korun. Třeba v Anglii navíc doprovází zápasy v šipkách elektrizující atmosféra, na ty nejlepší hráče tam chodí i 20 tisíc fanoušků.

Atmosféra jako na fotbale, hlasité chorály a neustálé povzbuzování. Třeba v Británii patří šipky mezi nejpopulárnější sporty. Haly praskají ve švech. "Ty sály jsou pro deset, patnáct i dvacet tisíc lidí, je to fantastická atmosféra," řekl Pavel Korda, bývalý místopředseda české šipkařské organizace.

Reklama

 

Právě v Británii ve čtvrtek odstartovala Premier league, tedy liga nejlepších šipkařů na světě. "Šipky jsou nejenom hospodský sport, ale taky seriózní záležitost. Hráči když chtěj hrát na tý nejvyšší úrovni, tak musí hodně trénovat, musí tomu věnovat hodně moc času, i hodně peněz," vysvětlil Pavel Korda.

 

Ale ty se můžou i vrátit. Vyprávět by o tom mohl třeba Čtyřiapadesátiletý Angličan Phil Taylor. Je šestnáctinásobným mistrem světa, v šestnácti letech se přitom vykašlal na školu a radši házel na terč. Dnes ale bez nadsázky patří k nejúspěšnějším sportovcům na světě, díky šipkám už vydělal více než 220 milionů korun.

 

To, co Pelé znamenal pro fotbal a Wayne Grezky pro hokej, to je Phil Taylor pro šipky. Tak nezapomeňte. Nejlepší šipkaře ve skvělé atmosféře můžete vidět i vy. Přímé přenosy uvidíte každý čtvrtek až do května na Nova sport a VOYO.

TN.cz
Reklama

 

Reklama