Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2010 18:08

VIDEO: Váňu vítali v domovských Chyších lidé na náměstí

Zdroj: TN.cz

Legendárního žokeje Váňu vítala nadšeně na náměstí v Chyších stovka obyvatel a připravila mu malou oslavu.

Nadšeného přivítání se dostalo v Chyších na Karlovarsku žokeji a čerstvému sedminásobnému vítězi Velké pardubické Josefu Váňovi. Asi stovka obyvatel Chyše, kde Váňa žije, pro něj připravila na náměstí malou oslavu s transparenty, dětmi z mateřské školy, sektem a slavnostním dortem ve tvaru podkovy. Sám Váňa pak jen těžko skrýval dojetí.
 

Starosta města Miroslav Dorňák Váňu na náměstí uvítal s historickým rychtářským právem v ruce a pasoval ho jím na letošního krále města. "A protože má rychtářské právo v sobě velkou sílu, poklepu ti i na kolena, aby ještě vydržela," popřál Váňovi starosta, i když jak Váňa pak přiznal, síle rychtářského práva nevěří.
 

Přivítání se letos opakovalo
 

V Chyších vítali Váňu jako vítěze už podruhé, protože Velkou pardubickou vyhrál s Tiumenem i loni. Tehdy dostal od obyvatel dřevěného koně. Dnes ozdobný chomout. Zároveň ale přijímal nesčetná blahopřání od obyvatel a s mnoha lidmi, včetně dětí z místní mateřinky, se nechal vyfotografovat.
 

Váňa ve městě, v jejímž katastru leží i jeho chovná farma, pracuje i jako místostarosta. Původně byl zastupujícím místostarostou, ale kvůli časové zaměstnanosti je dnes druhým místostarostou. "Naše město reprezentuje a pomáhá například při získávání dotací. Je neskutečně pracovitý a houževnatý člověk a přes své úspěchy zůstává stále skromný. Je pro nás vzorem," řekl starosta Dorňák.
 

Podle Váni mu k vítězství pomohla jak zkušenost, tak i štěstí. "Bez toho štěstí by to nešlo. Už to, že si Tiumen před taxisem přidupnul a neodrazil se, jak jsem ho posílal já, tak to by byla šipka jako hrom," řekl Váňa novinářům.

tn.cz / ČTK