Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2014 21:28
VÁŇA opět nechyběl

Na Velké pardubické přepsala historii klisna Orphee des Blins

Orphee Des Blins a Faltejsek
Zdroj: isifa.com

Hnědka Orphee des Blins vyhrála jako první klisna v historii potřetí za sebou Velkou pardubickou steeplechase.

V cílové rovince odrazila dvanáctiletá reprezentantka stáje DS Pegas s žokejem Janem Faltejskem v sedle útok Al Jaze. Legendární Josef Váňa s trojnásobným šampionem Tiumenem dnes dokončil slavný dostih v závěru startovního pole.

Reklama

 

Hnědka Orphee des Blins vyhrála jako první klisna v historii potřetí za sebou Velkou pardubickou steeplechase. Po suverénních triumfech z minulých dvou let dnes musela o prvenství tvrdě bojovat do posledních metrů, v cílové rovince odrazila útok Al Jaze.

 

Legendární Josef Váňa s trojnásobným šampionem Tiumenem dnes dokončili slavný dostih při svém pravděpodobném loučení v závěru startovního pole na 16. místě.

 

Dvanáctiletou Orphee des Blins dovedl k vítězství stejně jako v minulých dvou letech žokej Jan Faltejsek. Klisna stáje DS Pegas se brzy po startu podle očekávání ujala diktování tempa a bez větších potíží si doběhla pro další úspěch, jímž majiteli vydělala dva miliony korun.

 

Třemi triumfy napodobila ryzku Lady Anne, která Velkou pardubickou jako dosud jediná klisna ovládla třikrát, ale mezi svými výhrami v letech 1891, 1894 a 1896 měla pauzy.

 

Čtyři vítězství v proslulém dostihu vybojoval jen legendární Železník. Zda se mu Orphee des Blins pokusí příští rok vyrovnat, není podle jejího majitele Jiřího Trávníčka jisté. "Je obdivuhodné, co dokázala. V nejlepším se má končit, má za sebou dost zranění," řekl po skončení dostihu.

ČTK
Reklama

 

Reklama