Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2010 16:44

Tysonův přílet se blíží, budete si s ním moci zatrénovat či povečeřet

Už za dva týdny přicestuje někdejší boxerská hvězda Mike Tyson do Prahy a zahájí zde svou evropskou a asijskou tour, v níž prý půjde hlavně o charitu.

V české metropoli má bývalý mistr světa těžké váhy, který proslul celou řadou skandálů, na programu oficiální i soukromé aktivity. Mottem celé akce je podle organizátorů charita. "Na Mikovo přání se jedná o charitativní tour. Hodně se věnuje dětem a má spoustu aktivit, které se jim snaží pomoci," uvedl promotér akce Rey Karpf.

Do Prahy Tyson přiletí v úterý 19. října i se svou těhotnou manželkou Lakihou Spicerovou a nejmladší dcerou. Šestidenní program však budou mít často oddělený.
 

Chcete se pozdravit s Tysonem? Připravte si pořádný balík peněz
 
Čtyřiačtyřicetiletý bouřlivák, který ukončil kariéru před pěti lety, například navštíví dětské oddělení nemocnice v Motole, povede soukromý trénink, zúčastní se jako host galavečera bojových sportů Heroes Gates a bude i hlavní hvězdou společenského galavečera na Žofíně.
 
Účastníci komerčních akcí budou muset za setkání s Tysonem zaplatit. Za trénink například 50.000 korun, za vstupenku na Žofín 15 až 25.000 korun nebo 250.000 korun za stůl pro deset osob. Je možné si zakoupit i privátní oběd nebo večeři v Tysonově společnosti za jeden až tři miliony korun. Ze získaných peněž by měl podpořit motolskou nemocnici.
 
A zájem o setkání s Tysonem prý je. "Například na trénink počítáme s kapacitou asi 25 účastníků, aby z toho měli zážitek. A je to téměř naplněno," uvedl další z pořadatelů Petr Havrda. Podobně se prý hlásí i zájemci o společenskou akci na Žofíně, na které budou mít všichni v ceně vstupenky garantovanou společnou fotografii s Tysonem.
 
Tysonovi bodyguardi nebudou chránit boxera, ale okolí
 
Rodák z Brooklynu, který se zapsal do historie jako nejmladší světový šampion v těžké váze, když získal tituly organizací WBC, WBA a IBF ve dvaceti letech, bude s rodinou bydlet v pětihvězdičkovém hotelu Le Palais, kde bude mít k dispozici prezidentské apartmá o rozloze 150 m2 s výhledem na Prahu. Připraveno pro něj bude speciální veganské menu, neboť Tyson nejí maso.
 
Čtyřiačtyřicetiletého bývalého boxera bude stejně jako jeho manželku v Praze doprovázet početná skupina bodyguardů. "Ne proto, že bychom se báli, že mu bude chtít někdo ublížit. Spíše si myslím, že je potřeba chránit ostatní lidi před Mikem. Má vznětlivou povahu a rodina je to nejcennější, co má," uvedl Karpf.

 

tn.cz / ČTK