Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.6. 2013 12:11
GALERIE divoký začátek Tour de France

Tvrďák Martin to nevzdal! Celý odřený a s pohmožděnými plícemi POKRAČUJE

Tony Martin
Zdroj: isifa.com

Má pohmožděné plíce, hlubokou ránu na lokti a odřené celé tělo, přesto chce dvojnásobný mistr světa v časovce Tony Martin pokračovat na Tour de France.

Německý cyklista dopadl zřejmě nejhůř z jezdců, kteří se zapletli krátce před cílem úvodní etapy do hromadného pádu, slavný závod nevzdal.

 

16

GALERIE: Tony Martin spadl na Tour de France

Zdroj: isifa.com

Tony Martin spadl na Tour de France - 5

Hodnocení:

 

"Chce jet za každou cenu. Z lékařského hlediska mu v tom nic nebrání, takže jsme ho na start pustili," řekl dnes lékař týmu Ometa Pharma-Quick Step Helge Riepenhof. "V noci jsem se na něj byl třikrát podívat, dvakrát spal a jednou byl vzhůru. Má ale náplasti skoro po celém těle," dodal.

 

 

Martin měl smůlu na Tour už loni, kdy si hned v první etapě zlomil kost v ruce. I přesto pokračoval, devátý den ale závod vzdal.

 

Stý ročník Tour začal v sobotu na Korsice chaotickým dojezdem etapy do Bastie. Protože byl v cílové bráně zaklíněný autobus stáje Orica-GreenEdge, pořadatelé prostřednictvím týmů sdělili jezdcům, že cíl bude o tři kilometry dříve. Závodníci začali spurtovat a došlo k hromadnému pádu. Na zemi skončilo několik favoritů.

 

 

Pro úvodní vavřín si dojel německý cyklista Marcel Kittel. Roman Kreuziger se kolizi vyhnul a přijel do cíle v první skupině.


 

ČTK