Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2014 11:25
operace po operacích

Tvrďák Ježek už pozdravil fanoušky! Jak na tom je?

Jiří Ježek v nemocnici v Greenvile
Zdroj: facebook.com
Jiří Ježek v nemocnici v Greenvile

Zdravotní stav handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka, který se před necelým týdnem vážně zranil při pádu na mistrovství světa v USA, se po dvou prodělaných operacích zlepšil. Přesto ho čeká další léčba.

Lékaři v nemocnici v Greenville začali plánovat Ježkův přesun z pooperačního na rehabilitační oddělení. Jeho převoz do České republiky ale zatím není možný.


"Přátelé, kamarádi, strašně moc vám DĚKUJU za všechny vzkazy, přání a energii! Obrovsky mi to pomáhá!! A díky za vaši velikou podporu Soně, která to měla ještě těžší, než já... Budu teď potřebovat trochu času, ale ZVLÁDNEME TO!!! Děkuju za vaši lásku!" sdělil na svém facebooku.


Jiří Ježek přišel při první operaci hrudníku o část protržené plíce a právě zranění hrudního koše zatím brzdí návrat šestinásobného paralympijského vítěze do vlasti.


"Jak vyplývá z lékařské zprávy první operace, museli lékaři při operaci hrudníku odstranit i část protržené plíce," uvedla vedoucí reprezentačního týmu paralympiků Jaroslava Krakovičová v tiskové zprávě.


Operaci vážně poraněného hrudníku se Ježek podrobil hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra, nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje. Den poté přišla na řadu zlomená pažní kost, v níž lékaři nahradili poškozenou kostní tkáň štěpem z pánve.


POSLEDNÍ JEŽKOVO FOTO PŘED PÁDEM: START ZÁVODU


Jiří Ježek a jeho poslední foto před pádem
Zdroj: flickr.com Jiří Ježek a jeho poslední foto před pádem


Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál Světový pohár.

TN.cz