Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2013
GALERIE + VIDEO to je tvrďák!

TAKHLE BOLÍ TOUR! Vítěz časovky Martin si sám ani nesvlékne dres

Tony Martin jede Tour de France s odřeninami
Zdroj: Isifa.com/Twitter.com

Očekávanou první individuální časovku suverénně vyhrál, přestože od první etapy letošní Tour de France bojuje s obrovskými bolestmi a jeho tělo je samá odřenina. Němec Tony Martin (28) minulou sobotu tvrdě upadl a už skoro dva týdny jede nejslavnější cyklistický závod světa s pohmožděnými plícemi, otřesem mozku a poraněným loktem.

Odřeniny pokrývají celá Martinova záda, ramena i hýždě a z trikotu mu musí někdo pomáhat. "Lepí se mi na záda. Potřebuji dva popmocníky, abych ho dostal dolů," přiznal německý tvrďák, kterého trápí i zraněný loket.

 

16

GALERIE: Tony Martin spadl na Tour de France

Zdroj: isifa.com

Tony Martin spadl na Tour de France - 5

Hodnocení:

 

Kvůli antidopingovým kontrolám může brát jen ty nejslabší léky na bolest, navíc stále hrozí, že se zranění může zhoršit. "Pokud to můj imunitní systém přestane zvládat, rána na lokti se může zanítit. To by byl konec," obává se jezdec stáje Omega Pharma-Quick Step.

 

Takhle zle to pro něj vypadalo v první etapě. PODÍVEJTE SE:

 

 

 

 

Přesto vytrvale šlape do pedálů a ví, že nejobávanější etapu má teprve před sebou. Ta cyklisty čeká za týden. "Je to od pořadatelů nezodpovědné. Hazardují s našimi životy. Ta silnice je stará, úzká a hrbolatá. Je to jako byste jeli po kočičích hlavách, hrozně špatně se dá ovládat přední kolo," nechal se slyšet.
 

ija TN.cz