Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.11. 2010 14:32

Špotáková: Na jubilejní Zlaté tretře chci prolomit smůlu

Oštěpařka Barbora Špotáková převzala v úterý startovní číslo pro příští, jubilejní padesátý ročník atletické Zlaté tretry Ostrava, na prestižním mítinku chce prolomit smůlu.

"Že do Ostravy pojedu znovu, jsem se rozhodla hned, když jsem odtamtud v červnu odjížděla. I když to nebylo s právě příjemnými pocity," připomněla Špotáková závod, v němž poslala oštěp do vzdálenosti "jen" 62,94 metru a prohrála se Slovinkou Martinou Ratejovou.
 

VIDEO: Barbora Špotáková hovoří na tiskové konferenci:

"Počasí bylo asi nejhorší, jaké jsem kdy zažila," dodala. Jubilejní padesátý ročník si ovšem ujít nenechá. "Zlákalo mě to. Věřím, že se to jednou musí obrátit a padesáté výročí mítinku je právě ta nejlepší doba to zlomit a hodit něco pěkného. Když si budu věřit, bude to dobré. Kluci na tom stadionu hodili loni daleko. Proč bych tam neměla hodit daleko taky já?" uzavřela Špotáková, jejíž ostravská bilance není zdaleka tak špatná: jedno první, tři druhá a jedno třetí místo. Nejlepšího výkonu dosáhla v roce 2008, kdy hodila 66,91 metru.
 

"Jsem rád, že Bára na Zlatou tretru znovu přijede, i když mívala v Ostravě problémy," řekl Jan Železný. "Jsem přesvědčený, že se to zlomí a že jednou bude na Zlatou tretru vzpomínat v nejlepším. Je mým snem, aby se jí v Ostravě povedlo něco mimořádného," dodal ředitel mítinku a nový kouč Špotákové. "Ona rozhodně není menší hvězdou než Andreas Thorkildsen," připomněl norského oštěpaře, první zahraniční akvizici příštího ročníku Zlaté tretry.
 

Vedle Špotákové se Zlaté tretry zúčastní také zbylí členové skupiny Jana Železného Petr Frydrych, Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch, kterým se loni v Ostravě dařilo. Frydrych vyhrál hodem 88,23 metru, dostal se na třetí místo historických tabulek Zlaté tretry a také na první místo aktuálních světových tabulek, které v pozdějším průběhu sezony překonal pouze Nor Thorkildsen. Vadlejch, tehdy ještě svěřenec trenéra Rudolfa Černého, obsadil třetí místo, Veselý skončil pátý.

Mediafax