Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2011 12:40

ŠOK! Dzindziruk ZRUŠIL zápas s Konečným o titul mistra světa!

Lukáš Konečný
Zdroj: Mediafax

Český profesionální boxer Lukáš Konečný se dozvěděl smutnou zprávu. Jeho životní zápas o titul mistra světa organizace WBO se ruší, Dzindziruk je totiž zraněný!

 

Český boxer Lukáš Konečný nenastoupí v pátek 30. září v brněnské Kajot areně v zápase o titul mistra světa v superwelterové váze organizace WBO proti Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi, ten se totiž zranil. Ve hře je nyní náhradní soupeř, informuje v neděli server profiboxing.cz.

 

Třiatřicetiletý Konečný se na souboj těšil a chtěl Dzinziruka porazit. Ten se však ze zápasu odhlásil, údajně pro zranění. Nyní probíhají rychlá zákulisní jednání, protože do souboje zbývalo jen dvanáct dní. Ve hře je i možnost, že Konečný bude boxovat s náhradním soupeřem o plnohodnotný titul mistra světa.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Asociace WBO však musí někoho vybrat, odsouhlasit, navíc takový boxer musí být v přípravě a především musí asociace WBO odebrat titul šampiona Dzinzirukovi. Konečný by pak bojoval o takzvaný volný titul. Jasno by mělo být už v pondělí. "Uvidíme zda se k tomu v WBO odhodlají, ale asi by bylo již na čase. Vše musí probíhat velmi rychle a počítám, že již zítra bude jasno," dodal Konečný.

 

"Pro mě by bylo velmi nepřjatelné, kdyby sešlo z titulového souboje, na který se připravuji celé léto. Zároveň by to bylo velmi obtížné pro pořadatele, kteří této akci věnovali spoustu času, je prodáno mnoho vstupenek a například jsou i podepsány smlouvy s televizními stanicemi," uvedl k situaci sám Konečný.

hrc tn.cz / Mediafax