Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2009 19:10

Smrt při kriketu: hráč sestřelil holuba. Další NEŠŤASTNÉ náhody

Zdroj: YouTube.com

Jacques Rudolph při zápase zabil míčkem holuba, který se zatoulal na hřiště. Podívejte se na přehled dalších nešťastných náhod.

Jacques Rudolph patří k nejznámějším hráčům kriketu v Jihoafrické republice. V současnosti nastupuje v nejvyšší britské soutěži za tým Yorkshire CCC, se kterým se v pátek zúčastnil zápasu s týmem Lanashire. A právě při něm došlo k nešťastné a zároveň kuriózní situaci. Rudolph totiž při zápase zabil holuba, který letěl zhruba 12 metrů nad zemí."Rudolph má na rukou holubí krev“Jihoafrický borec zachytil odpálený míček a chtěl ho hodit svému spoluhráči. Do cesty se ale postavil holub, který byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Rudolph ho totiž přesně mířenou ranou sestřelil k zemi. "Míček trefil holuba, a ten holub už nežije. Jacques Rudolph je mužem, jenž má na rukou holubí krev. Chudák holub,“ zaznělo v přímém přenosu televize Sky Sports.


 


Podobných událostí se ve světě sportu stává poměrně dost. Známé jsou prakticky totožné okamžiky z fotbalu, baseballu, golfu i tenisu. Pojďte si s námi projít hitparádu smutných a zároveň kuriozních situací.


V zámořské baseballové MLB si tu nejhorší dráhu letu vybrala bílá holubice. Setkala se s míčkem vypáleným nadhazovačem a bohužel její osud byl zpečetěn.


V následujícím videu si zase vybral špatnou pozici racek. Ten se v poklidu procházel po golfovém greenu přímo v palebném poli starší dámy. V tu chvíli mu mohlo hlavou běžet zhruba toto: "Ženská hraje golf, takže míček napálí pěkně do vzduchu a já si tady mezitím sezobnu nějakýho brouka. Na zemi mi určitě nic nehrozí." Jenže se zmýlil...


V tenisové čtyřhře se s nepřízní osudu setkal vrabec. Drobný ptáček neměl v souboji s rychle letícím tenisákem šanci. Jednoho z aktérů zápasu ale situace rozesmutnila. Poklekl a alespoň se za malého ptáčka pomodlil.


Stejně jako v případě "racka smolaře", který se procházel po golfovém hřišti, se posedávání na hrací ploše nevyplatilo jinému zástupci ptactva. Toho při fotbalovém zápase napálil hráč přízemní střelou.


 A na závěr se ještě podívejte na sestřih deseti nejzajímavějších sportovních událostí, ve kterých hrajou hlavní roli právě okřídlení tvorové. TOP 10 situací v minulosti sestřihali pracovníci televizní stanice TSN.


hrc, jpz TN.cz