Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.7. 2012 09:57
podezření na nádor na mozku

Záhrobská byla pět dní v umělém spánku. Z Vinohrad ji převezli na Karlovo náměstí

Zdroj: TV Nova

Mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská leží v nemocnici s podezřením na nádor na mozku. Byla v umělém spánku ve Vinohradské nemocnci, odkud ji podle informací TV Nova převezli do FN na Karlově náměstí.

Reprezentantku Šárku Záhrobskou odvezla před několika dny záchranná služba do nemocnice a ihned se podrobila intenzivní léčbě.

 

Mluvčí vinohradské nemocnice Lukáš Matýsek potvrdil, že Záhrobská ležela na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) od pátku 29. června až do středečního večera. Poté ji podle informací TV Nova převezli do Fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Tam snad lékaři už definitivně stanoví diagnózu. Ve hře je několik varinat: cysta, výduť na mozku a nejhorší varianta, které se všichni brání - nádor na mozku.

 

"V současné době je hospitalizována, finalizuje se její neurologická diagnóza a budou se vybírat způsoby a formy řešení jejích zdravotních problémů," uvedl Šárčin manažer Karel Tejkal v prohlášení. Podle prvotních informací  převážela záchranná služba Záhrobskou do nemocnice dokonce v kómatu. Lyžařčin manažer Karel Tejkal později tuto informaci popřel.
 

[IMAGEBOX_1041539]
Rány osudu Šárky Záhrobské: Válka s otcem a zákeřná nemoc
[IMAGEBOX_1041539]

 

Lékaři podle konečné diagnózy stanoví způsob léčby nějlepší české sjezdařky. "Teprve s ohledem na tato rozhodnutí a hlavně následnou úspěšnost léčby bude zřejmé, kdy opět začne sportovat a kdy obnoví přípravu," uvedl Tejkal v prohlášení.

 

Šárka Záhrobská je dlouholetá česká nejúspěšnější reprezentantka v alpském lyžování. Sedmadvacetiletá lyžařka je mistryní světa ve slalomu z roku 2007. Také ji patří bronzová olympijská mediale ze slalomu ve Vancouveru.

TN.cz