Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2014 10:56
nová výzva

Sagan se rozhodl, Alonso má smůlu! Podepsal u Kreuzigera

Peter Sagan
Zdroj: isifa.com
Peter Sagan

Elitní slovenský spurtér Peter Sagan přece jen přestoupil do cyklistického týmu Tinkoff-Saxo a bude novým kolegou Romana Kreuzigera. Avizovanou dohodu dnes Tinkoff-Saxo oznámilo na svém webu.

Bylo to velké divadlo. ruský majitel dánské stáje Oleg Tiňkov dohodu nejdřív popřel, o den později ji ale potvrdil. Smlouvu čtyřiadvacetiletý Sagan podepsal na tři roky.


"Jsme šťastní a hrdí, že můžeme přivítat Petera Sagana u nás v týmu od roku 2015 na tři sezony,"
uvedl tým v prohlášení. "Peter je bezesporu jedním z největších talentů v cyklistice a už nyní jedna z největších hvězd. Má obrovský talent, vítěznou mentalitu a schopnost vybojovat pro nás hodně vítězství," doplnil manažer Bjarne Riis.


PSALI JSME


Sagan letos potřetí v řadě získal zelený dres na Tour de France pro vítěze bodovací soutěže. Po této sezoně opustí po pěti letech stáj Cannondale, v níž strávil celou dosavadní profesionální kariéru. V jejím prvním roce závodil za italský tým, tehdy ještě nesoucí název Liquigas, společně s Kreuzigerem, jenž poté odešel do Astany.


Rodák ze Žiliny se vypracoval v jednu z hlavní hvězd pelotonu a i v mladém věku má na kontě už 68 vítězství. Z Grand Tours má Sagan sedm etapových vavřínů.

ram, čtk TN.cz