Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 2. 2011

Šachista Kasparov vyhrál soutěž "Chcete být milionářem?"

Výhru ve výši 200 tisíc Kč Kasparov daruje na charitativní účely.

Ruský šachový velmistr a stoupenec opozice Gary Kasparov zvítězil v gruzínské obdobě vědomostní televizní soutěže "Chcete být milionářem?“. Výhru ve výši 20 tisíc gruzínských lari (202 800 korun) Kasparov daruje na charitativní účely, informuje v úterý agentura AFP.

 

Kasparov správně odpověděl na všechny otázky soutěže „Kdo chce vyhrát 20 000?“, kterou vysílá gruzínská televizní stanice Rustavi 2.

 

Programový ředitel televizní stanice Giorgi Chaburdzania ruského šachistu označil za "žijícího génia“. Pořad bude televize vysílat příští týden a podle Chaburdzanii o něj bude mezi diváky velký zájem. Kasparov věnuje celou výhru na lékařskou péči pro děti.

 

Šachový velmistr při návštěvě Gruzie také přednášel na tbiliské univerzitě, kde prohlásil, že se rusko-gruzínské vztahy nezlepší, dokud budou v Kremlu současní političtí lídři.

 

"Gruzie ušla dlouhou cestu směrem k demokratickým reformám a její ekonomika dosáhla pokroku, Rusko ale promarnilo všechny možnosti stát se demokratickou zemí,“ prohlásil také kritik Kremlu a stoupenec ruské opozice Kasparov, který se účastní i protivládních demonstrací.

tn.cz / Mediafax