Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.7. 2011 19:27

Sáblíková: Korejci se na olympiádu určitě perfektně připraví

Martina Sáblíková
Zdroj: Mediafax

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková připravující se přes léto na kole a kolečkových bruslích přijala volbu pořadatele zimních olympijských her v roce 2018, které se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu, s nadějí, že se na olympiádu podívá.

Jihokorejský Pchjongčchang porazil už v prvním kole volby v jihoafrickém Durbanu německý Mnichov a francouzské Annecy. Sáblíková věří, že se her za sedm let ještě zúčastní. "Uvidíme, jestli se na tuhle olympiádu ještě podívám. Je to hodně daleko, ale samozřejmě byla bych moc ráda, kdyby to vyšlo," řekla Sáblíková ve středečním rozhovoru pro agenturu Mediafax.
 

Samotnou volbu chápe v duchu střídání světadílů u pořadatelských měst. "Je to pochopitelné, protože je to zase na jiném kontinentu. Teď bude olympiáda v Evropě, minulá olympiáda byla v Americe, ve Vancouveru. Já upřímně bych to ale raději viděla v Německu, nebo v té Francii. Bylo by to lepší pro české fanoušky, aby se tam mohli podívat," uvedla Sáblíková.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Čtyřiadvacetiletá Sáblíková věří, že to budou vydařené olympijské hry. "Já si myslím, že každá země, která pořádá olympiádu, chce ukázat to nejlepší, co dokáže vyprodukovat. Korejci se na to určitě perfektně připraví. Na tuhle otázku by ale lépe odpověděli sportovci, co byli na letní olympiádě v Číně v Pekingu, kde to bylo úplně skvělé a pořadatelé do toho dali maximum," prohlásila Sáblíková.

jpz tn.cz / Mediafax