Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2011 22:47

Rus Kolobněv neprošel na Tour de France dopingovým testem

Rus Alexander Kolobněv z týmu Kaťuša se stal prvním cyklistou, který na letošní Tour de France neprošel dopingovými testy.

V těle Kolobněva bylo objeveno diuretikum hydrochlorothiazidu (HCT). Pozitivní vzorek údajně obsahoval látku, která se často užívá jako maskovací a je z toho důvodu na listině zakázaných substancí Světové antidopingové agentury (WADA), byl ruskému cyklistovi odebrán po páté etapě 6. července.
 

Francouzská média obdržela potvrzení výsledku testu, který provedla laboratoř v Chatenay-Malabry, ještě předtím, než byl informován sám jezdec.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zprávu potvrdila, ale oznámila, že jezdci zatím nezastaví činnost, protože HTC není "specifikovaná substance". Znamená to, že Kolobněv může pokračovat v soutěži. UCI však v tiskovém prohlášení uvedla, že je "přesvědčená o tom, že tým učiní nezbytné kroky, aby Tour de France pokračovala jako klidný a čistý závod, a dá svému jezdci šanci, aby důkladně připravil svou obhajobu, což znamená, že má nyní čtyři dny, aby nechal analyzovat vzorek B."
 

I když Mezinárodní cyklistická unie dala Kolobněvovi čtyřdenní lhůtu na obhajobu, samotná stáj Kaťuša se rázně se k dopingovému objevu postavila rázně a svého jezdce s okamžitou platností propustila. "Byl propuštěn v souladu s vnitřními předpisy našeho týmu a bude muset platit náhradu škody za poškození jména stáje Kaťuša, sdělil tiskový mluvčí ruské formace Sergej Ušakov s tím, že případ je v tuto chvíli pro Katušu uzavřený.

tn.cz / Mediafax