Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2011 20:06

PŘÍMÝ PŘENOS RAGBY: Anglie - Wales na Turnaji šesti národů

Rugby
Zdroj: TN.cz

Od 20:40 hodin sleduje na tn.cz a na NOVA Sport přímý přenos prestižního ragbyového utkání Wales – Anglie.

Turnaj šesti národů – to je největší, nejstarší a nejdůležitější ragbyový turnaj starého kontinentu. Tato soutěž se koná každoročně v únoru a březnu a své síly spolu měří takoví velikáni světového ragby, jako jsou Anglie, Francie, Wales, Irsko, Skotsko a Itálie.

 

PRO SLEDOVÁNÍ PŘÍMÉHO PŘENOSU KLIKNĚTE ZDE

 

Prvním utkáním celého turnaje je prestižní duel mezi Walesem a Anglií. Angličané se z celkové výhry radovali naposledy v roce 2003. Wales před třemi lety, ale od té doby nikdy neskončil lépe než čtvrtý. Walesu naví chybí důležití hráči jako Leigh Halfpenny, Adam Jones a Gethin Jenkins.

 

Anglie a Wales se v mezinárodním rugby potkávají už po 120, vzájemná bilance je o trochu příznivější pro Angličany. Vedou totiž 54:53, dvanáct utkání skončilo remízou.

 

PRO SLEDOVÁNÍ PŘÍMÉHO PŘENOSU KLIKNĚTE ZDE

 

Turnaj šesti národů se hraje systémem každý s každým pouze jednokolově. Mužstvo, které vyhraje všechny zápasy turnaje, získává tzv. Grand Slam. Mužstvo, které skončí poslední, získává "dřevěnou lžíci". Anglie je rekordmankou v získaných Grand Slamech s počtem 12, následuje Wales s 10, Francie s 9, Skotsko se 3 a Irsko se 2. Itálie stále čeká.

jed Nova Sport