Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2013 20:24
VIDEO sní o olympiádě

POTVRZENO! Šebrle se chce stát golfovým profíkem, najal si trenéra

Zdroj: Nova.cz

Jeho atletická kariéra v červnu skončila, teď Roman Šebrle zahájil tu golfovou. Olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji to bere smrtelně vážně. Jeho cílem je účast na olympijských hrách a také proto začal trénovat pod vedením Jihoafričana Davida Cartera.

Už dva měsíce Šebrle den co den piluje techniku švihu, na hřišti je několik hodin denně. Uvědomil si, že podobně jako v atletice bude cesta za případným úspěchem během na dlouhou trať. "Myslel jsem si, že to docela umím, ale opak je pravdou. Ale jsem připraven jít postupně a uvidíme, co se podaří. Ale vždy jsem si dával vysoké cíle, i v atletice, takže to zůstává stejné," prohlásil Šebrle na hřišti ve Vysokém Újezdě u Prahy, kde se připravuje.

 

 

Když ukončil aktivní kariéru, měl několik nabídek, co by mohl dál dělat. Ve hře byla i funkce atletického trenéra, ale vyhrál jiný sport. "Nebude to tak časové náročné, budu mít víc času na rodinu," řekl. "Ale beru to naprosto vážně, trénuji každý den několik hodin a tak to bude i dál, dokud z toho něco nevyleze," uvedl.

 

Cartera jako trenéra měl v hledáčku dlouho. A když kouč prohlásil, že se na Šebrleho golfové kariéře chce podílet, bylo jasno. "Má potenciál. Je to sportovec, zná pohyb a svoje tělo, rychle se učí," vyzdvihl Carter největší Šebrleho přednost. "Pro mě bylo stěžejní, abych spolupracoval s koučem, který mi věří," řekl bývalý světový rekordman v desetiboji.

 

 

Své cíle ale nechtěl moc specifikovat. Ani časový horizont, kdy by jich mohl dosáhnout. "Kdybych v 21 letech tvrdil, že chci vyhrát olympiádu, také by se mi všichni smáli. Teď je to podobné," srovnal. "Půjdu ale postupně, nejdřív si musím zlepšit handicap, abych ho příští rok měl na nule," konkretizoval pouze.

 

 

Šebrle cítí trochu nostalgie, že po sedmnácti letech opustil svět atletiky, ale věří, že se s kamarády bude stýkat i nadále. "Jednou dvakrát do měsíce hrajeme u nás doma poker, teď začal hrát golf i Honza Železný, takže snad budu v kontaktu," řekl Šebrle.

 

Příští rok bude hrát šest turnajů české PGA Tour a rád by se stal profesionálem. "Čeká nás ale dlouhá cesta. Mohu mu pomoci, ale jsme na začátku. Určitě nás to bude bavit," uvedl kouč Carter. "Těžko ale říct, jak dlouho mu bude trvat dostat se do špičky," prohlásil.

 

ČTK